Dovolenka 2014 pri moriPobyty na Slovensku
0903 664 164
Kontakt
www.destinacie.sk - informácie o destináciách už od roku 2000
Garantujeme rovnaké ceny, ako usporiadateľ zájazdu, so všetkými vernostnými zľavami

Last minute ponuky na e-mail:

Last MinuteFirst minute zľavy za včasný nákupNemecké a rakúske
cestovné kancelárie
"Vyberte destináciu"

  Najžiadanejšie destinácie:

  Ostatné destinácie:

 • Rusko
  OK
  m
  m
  km

  Cestovné kancelárie

  Cestovné kancelárie, ktorých zájazdy sú ponúkané našou cestovnou agentúrou majú uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie


  logo cestovná kancelária aeoluslogo cestovná kancelária azur reisenlogo cestovná kancelária balkan travellogo cestovná kancelária bubo travellogo cestovná kancelária desirealogo cestovná kancelária esologo cestovná kancelária etilogo cestovná kancelária fifologo cestovná kancelária firo tourlogo cestovná kancelária fischerlogo cestovná kancelária globtourlogo cestovná kancelária hechterlogo cestovná kancelária happy travellogo cestovná kancelária hydrotourlogo cestovná kancelária intermediallogo cestovná kancelária jazz weltlogo cestovná kancelária juven tourlogo cestovná kancelária kartago tourslogo cestovná kancelária koala tourslogo cestovná kancelária lipalogo cestovná kancelária maestral travellogo cestovná kancelária pax travellogo cestovná kancelária pegas tourlogo cestovná kancelária ruefa reisenlogo cestovná kancelária satur travellogo cestovná kancelária seneca tourslogo cestovná kancelária solvexlogo cestovná kancelária tatratourlogo cestovná kancelária tiptravellogo cestovná kancelária turancarlogo cestovná kancelária vitkovice tours

  Hotely Ruská Federácia

  Informácie o destinácii Ruská Federácia

  8-dňová okružná plavba – Baltské metropoly8-dňová okružná plavba – Baltské metropoly Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 799,-€ Hotel AzimutHotel Azimut Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 499,-€ Park Inn Pribaltiskaya Park Inn Pribaltiskaya Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 639,-€ Hotel NeptunHotel Neptun Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 599,-€ Hotel Corinthia Hotel Corinthia Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 939,-€ Holiday InnHoliday Inn Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 739,-€ Hotel CosmosHotel Cosmos Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 769,-€ Hotel Golden RingHotel Golden Ring Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 1 009,-€ Kamčatka (Expedition)Kamčatka (Expedition) Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 2 850,-€ Silvestrovský PetrohradSilvestrovský Petrohrad Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 739,-€ Petrohrad - mesto múz a umeniaPetrohrad - mesto múz a umenia Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 751,06€ Sibír (Expedition)Sibír (Expedition) Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 3 240,-€ Pól chladu (Expedition)Pól chladu (Expedition) Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 3 680,-€ Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort) Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 1 850,-€ Moskva a jej okolieMoskva a jej okolie Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 689,-€ Na Trase Moskva - PetrohradNa Trase Moskva - Petrohrad Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 1 289,-€ Umelecký PetrohradUmelecký Petrohrad Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 719,-€ Kamčatka (Expedition)Kamčatka (Expedition) Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 2 850,-€ Petrohrad - MoskvaPetrohrad - Moskva Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 1 379,-€ PetrohradPetrohrad Krajina: Ruská FederáciaKategória hotela:Cena od 1 149,-€
  Moskva - Kremeľ - 0 Moskva - Nasvietené kupole - 1 Petrodvorec - 2 Elbrus - 3 Rusko - Pamätník Matky Vlasti - 4

  Všeobecné informácie

  Zemepisná poloha
  Rusko leží vo východnej a severovýchodnej Európe a severnej a východnej Ázii. Jeho juhozápadnú hranicu obmýva Čierne a Azovské more, západnú hranicu Baltické more. Tieto moria patria k Atlantickému oceánu. Severnú hranicu obmýva Severný ľadový oceán, a to: Barentsove, Biele, Karské more, more Laptevovcov, Východosibírske a Čukotské more. Posledným oceánom, ktoré obmýva severovýchodnú hranicu je Tichý oceán. K nemu patria Beringovo, Ochotské a japonské more. Na pevnine hraničí Rusko s Nórskom, Fínskom, Estónskom, Lotyšskom, Litvou, Poľskom, Bieloruskom, Ukrajinou, Gruzínskom, Azerbajdžanom, Kazachstanom, Mongolskom, Čínou a Kórejskou ľudovodemokratickou republikou. Zvláštnosťou je územne oddelená Kaliningradská oblasť, ktorá sa nachádza pri pobreží Baltiku.


  Členenie
  Rusko leží na dvoch kontinentoch a je mimoriadne rôznorodé. Nachádzajú sa tu vysoké pohoria (napr. Ural, Kaukaz), náhorné plošiny, sopky, ale aj rozsiahle roviny (hlavne v európskej časti). Krajina je bohatá na mohutné rieky ako napríklad Volga, Kama, Don a jazerá ako Bajkal, Ladožskoje a Onežskoje. K Rusku patria aj mnohé ostrovy.


  Rozloha
  cca 17 miliónov kilometrov štvorcových.


  Počet obyvateľov
  cca 147 miliónov obyvateľov.


  Zloženie obyvateľstva
  Náboženská príslušnosť: pravoslávni, rímskokatolíci, potestanti a moslimovia. Časť obyvateľstva sú ateisti. Zloženie: Väčšinu obyvateľstva tvoria Rusi. V Rusku žije mnoho príslušníkov bývalých sovietských republík.


  Hlavné mesto
  Hlavné mesto Ruska je Moskva.


  Mena
  Ruský rubeľ (RUR). 1 rubeľ = 100 kopejok

  História
  Už od 6. storočia sa území dnešného Ruska usadili Slovania.Historicky známou ríšou je Kyjevská Rus, ktorá trvala od r. 882 do r. 1054. Jej koniec bol začiatom vzniku niekoľkých kniežatstiev a dvoch bojarských republík. Prvý ruský štát vznikal koncom 15. storočia, pričom sa neustále rozširoval. Postupne pribudla Ukrajina, Estónsko a ďalšie územia. Výrazným zlomom bola socialistická revolúcia, ktorá podnietila vznik Ruskej socialistickej federatívnej republiky. Tá sa v r. 1922 stala súčasťou mohutného ZSSR. Po politických zmenách sa krajina rozdelila na niekoľko štátov a od r. 1991 Rusko používa názov Ruská federácia.

  Turistické informácie

  Víza
  Nie sú potrebné.


  Očkovanie
  Pred odchodom do Ruska je vhodné konzultovať potrebné očkovania s lekárom. Týka sa to hlavne vnútrozemia.


  Vzdialenosť
  Vzdialenosť hlavného mesta Moskva od Bratislavy je 1630 kilometrov.


  Bezpečnosť
  Bezpečnosť je v Rusku pomerne dobrá pri organizovaných cestách. V prípade samostatných ciest je vhodné dbať na základné pravidlá bezpečnosti a nenavštevovať nevhodné štvrte, prípadne lokality, kde sa to vyslovene nedoporučuje.


  Zdravotníctvo
  Doporučujeme zdravotné pripoistenie. Zároveň doporučujeme konzultovať zásobu liekov so svojím lekárom.


  Turistická sezóna
  Rusko je rozsiahla krajina. V západnej časti krajiny sú teplé letá a studené zimy. V prípade návštevy veľkých miest je vhodná doba po celý rok, ale medzi najkrajšie obdobia patrí jar, koniec leta a začiatok jesene. Ak sa chystáte do hôr, na splavy riek alebo do menej obývaných oblastí, je potrebné vynechať obdobie zrážok (väčšinou na jar a v lete). V zime treba v Rusku počítať s tuhými mrazmi a prudkými výkyvmi poveternostných podmienok.


  Obchody, banky, zmenárne
  Obchody sú spravidla otvorené od rána do večera počas pracovných dní. V sobotu do obeda a v nedeľu majú otvorené väčinou iba nákupné centrá. Na vidieku je otvorené podľa potreby a často je otváracia doba kratšia než v mestách.


  Jazyk
  Úradným jazykom je ruština. S mladými ľuďmi v mestách sa dá dorozumieť anglicky.


  Počasie a podnebie
  Rusko je krajina s viacerými druhmi podnebia. Drsné podnebie a tuhé zimy sú na severe krajiny, kde je značný vplyv Severného ľadového oceána. Severné mierne je v pevninskej časti, kontinentálne na západe krajiny. Východ krajiny je často postihnutý monzúnmi. Sibír sa vyznačuje dlhotrvajúcimi zimami. V Ojmjakone namerali najnižšiu teplotu – 77 stupňov C.

  Zrážky sa na väčšine územia pohybujú od 400 do 700 mm ročne. Najviac zrážok má Kamčatka (okolo 2000 mm, pomerne veľa má aj Soči (okolo 1450 mm), no a najsuchšie sú oblasti v okolí Kaspiku.

  Pamiatky a atrakcie

  • Moskva
  • Kremeľ  a Červené námestie. Moskovský Kremeľ je stredoveká mestská pevnosť, ktorá je známa svojimi červenými múrmi z pálených tehál a dvadsiatimi vežami, obkolesujúcimi mnohé významné pamiatky. Kremeľ je tradičným sídlom ruských panovníkov.
  • Metro (tretie najväčšie metro na svete) - patrí k najstarším a najvyzdobenejším metrám na svete. Funguje od roku 1935.
  • Chrám Vasila Blaženého - z polovice 16. storočia je nezameniteľným architektonickým dielom. Skladá sa z ôsmich samostatných kostolov s charakteristickými farebnými cibuľovitými kupolami.
  • Chrám Krista Spasiteľa
  • Chrám zosnutia presvätej bohorodičky nazývaný aj Uspenský chrám z 15. storočia je zvláštny spojením staroruskej architektúry a talianskej renesancie. Poznávacím znakom je päť nádherných zlatých kupol.
  • Tretiakovská galéria - je jedna z najväčších, najznámejším a najuznávanejších svetových obrazární (galérií). Založil ju mecenáš umenia P.M. Tretiakov. Dnes je tu vystavená jednu z najväčších zbierok ruského výtvarného umenia.
  • Veľké divadlo - Boľšoj Teatr patrí medzi najznámejšie divadlá. Veľké divadlo bolo určené hlavne opere a baletu a melé divadlo činohre.
  • Zvonica Ivana Veľkého
  • Volgograd – Pamätník Matky Vlasti – monument s celkovou výškou 82, 35 metra. Je to najväčšia socha ľudskej bytosti na svete. Autorom pamätníka zobrazujúceho matku, ktorá vyzýva svoje deti na obranu vlasti, je Jevgenij Vučetič. Pamätník sa viaže k bitke pri Stalinigrade v rokoch 1942-43.
  • Sankt Peterburg
  • Elbrus – najvyššia hora Ruska s nadmorskou výškou 5642 metrov.
  • Kamčatka – Sopka Avača, Údolie gejzírov
  • Bajkal – najhlbšie jazero na svete– 1637 metrov (niektoré zdroje udávajú hĺbku až 1741 metrov). Je najväčšou zásobárňou pitnej vody na svete. Zvláštnosťou je výskyt sladkovodného tuleňa. Do jazera priteká približne 300 riek, ale vyteká iba rieka Angara. V zime jazero zamŕza.
  • Transsibírska magistrála – najdlhšia železnica na svete s dĺžkou 9500 kilometrov sa tiahne od Moskvy, cez Kujbyšev, Čeľabinsk, Omsk, Novosibirsk, Kranojarsk, Irkutsk, Čitu, Chabarovsk až po Vladivostok. Cesta vlakom trvá cca 8 dní.
  • Kaspické more - je najväčším vnútrozemským jazerom na svete. Asi tri pätiny ležia na území Ruska. Vodu do jazera privádza rieka Volga, Ural, Kura, Terek a Emba. Zvláštnosťou Kaspického mora je skutočnosť, že sa jedná o bezodtokové jazero. Hladina Kaspického mora neustále klesá.

     

  Rieky:

  • Amur - dĺžka vyše 4400 km
  • Lena - dĺžka 4400 km
  • Ob Katun - dĺžka vyše 4300 km
  • Jenisej - dĺžka vyše 4000 km

      

  Rusko má veľké nerastné bohatstvo: ropa , uhlie, plyn, rudy.
  Obľúbený šport: hokej

  Mapa

  Video