ÚVOD » Bulharsko » Svätý Konstantin a Elena - Družba

Hotel Aqua Azur
★★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Aqua Azur - 1 Hotel Aqua Azur - 2 Hotel Aqua Azur - 3 Hotel Aqua Azur - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Piesočná pláž len 150 m od hotela. Na pláži možnosť zapožičania ležadiel a slnečníkov za poplatok. Taktiež možnosť využitia športových aktivít, občerstvenia.

Centrum

V centre kúpeľného letoviska Sv. Konstantin a Elena.

Bazén

Hotel ponúka svojim klientom veľký vonkajší bazén s hĺbkou 130 až 150 cm, samozrejmosťou sú ležadlá a slnečníky. Taktiež môžete využiť 20 metrový krytý bazén s hĺbkou do 150 cm. Pre deti je k dispozícii detský bazén.

Od letiska

Letisko vo Varne je vzdialené 20 km.

Poloha

Moderný hotel obklopený zeleným parkom s izbami s výhľadom na more sa nachádza v blízkosti pláže.

Internet

- WiFi pripojenie v celom hoteli, aj na izbách bezplatne

O hoteli

Wellness hotel sa nachádza v prostredí plných listnatých a ihličnatých stromov v letovisku Sv. Sv. Konštantin a Elena. Piesočnatá pláž je vzdialená len 150 m od hotela. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza mesto Varna, ktoré je plné obchodov, reštaurácií, barov a diskoték.

Ubytovanie

Priestranné, komfortne zariadené 2-lôžkové izby sú klimatizované a majú možnosť 1-2 prístelok.
Vybavenie izieb:
- kúpeľňa so sprchou, WC a fénom,
- SAT-TV,
- telefón,
- minibar,
- balkón.

Stravovanie

Pobyt je ponúkaný All Inclusive. Hlavné jedlá (raňajky, obed, večera) formou bufetu. V priebehu dňa miestne alko a nealko nápoje a občerstvenie. Bližšie informácie priamo v hoteli.

Služby

- štýlová reštaurácia s terasou s výhľadom na more a park – jedna z najlepších v letovisku ponúka bohatý výber jedál miestnej a medzinárodnej kuchyne,
- looby bar,
- bar pri bazéne,
- nonstop recepcia, trezor (za poplatok), zmenáreň,
- detské ihrisko,
- práčovňa, žehlenie,
- fitnes centrum, stolný tenis a biliard (za poplatok)
- wellness centrum (za poplatok) – sauna, jacuzzi, turecký a parný kúpeľ, masáže, solárium, kozmetika, manikúra, pedikúra,
- bezplatné verejné parkovisko v blízkosti, súkromné parkovisko za poplatok,
- obchod so suvenírmi, požičovňa áut.

Nákupné možnosti

Centrum letoviska, v ktorom sú sústredené obchody, reštaurácie a ďalšie atrakcie je vzdialené len 400 m. Najbližšia autobusová zástavka je 150 m a centrum mesta Varna, kde sa nachádzajú 2 moderné obchodné centrá a ďalšie možnosti kultúrneho vyžitia sa, len 10 km. 

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Svätý Konstantin a Elena je najstaršie bulharské letovisko pri Čiernom mori. Výstavba letoviska začala už v roku 1908. Pôvodne bolo letovisko založené ako balneologické centrum. Slúžilo pre pacientov chorých na tuberkulózu a kožné choroby napríklad lupienka. Prírodný minerálny prameň priteká priamo do bazéna pod širim nebom  s teplotou 46 stupňov. Vo vzduchu sú zvýšené hodnoty brómu, jódu a kyslíku a more obohatené viacej o prvky magnézium, jód a kalcium. Sv. Konstantin a Elena je pomenované podľa blízkeho kláštora Sv. Konstantin a Elena, ktorý bol postavený začiatkom 18. storočia. Sv. Konstantin a Elena má členité pobrežie s malými zálivmi a útesmi vhodnými pre kúpanie i pre potápanie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 9 km (Varna). Transfer z letiska trvá približne 10 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 253 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári je v tomto stredisku približne 7°C, vo februári sú teploty o trocha vyššie a to 9°C. V marci sa oteplí na približne 12°C a v apríli na príjemných 16°C. Máj je veľmi teplým mesiacom a teploty dosiahnú 21°C, v júni až 26°C. Typické teplé leto je v júli a auguste, kedy sa teploty vyšplhajú na 29°C a v septebri zasa klesnú na 24°C. S októbrom príde ochladenie na 19°C, v novembri na 13°C a v decembri na 8°C.

Pláž

Pláž je piesočná a veľmi čistá. Na pláži nájdete lehátka, slnečníky ale aj niekoľko barov a reštaurácií.

More

More je miestami so zarastenými výbežkami, ale zato je obohatené o magnézium, kalcium a jód.

Teplota mora

Január - 7,5°C, Február - 7,5°C, Marec - 7,5°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Deti

Možnosť využívania detských ihrísk, futbalové a basketbalové ihrisko, vodné športy.

Šport

Klasické vodné športy, požičovňa bicyklov.

Zábava

Množstvo barov a reštaurácii dopĺňa pokojná kúpeľná atmosféra v sezóne vystúpeniami folklórnych súborov a tiež je tu letné kino.

Mapa

Video

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po anglicky na holidaycheck.comRecenzie po česky na holidaycheck.cz

VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 12 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

ALADŽA

Veľmi obľúbenou a často navštevovanou pamiatkou je kláštor Aladža, ktorý patrí medzi najzachovalejšie kamenné kláštory v Bulharsku. Vzdialený je cca 8 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aladzha)

DEDINKA KRANEVO

Malá dedinka sa nachádza neďaleko pláže, kde môžete zájsť aj peši cez lesík, ktorým vedie chodník. V dedinke sa nachádza množstvo reštaurácií a malých kaviarní, ktoré môžete navštíviť a vzdialená je cca 16 km. 
 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK