ÚVOD » Bulharsko » Svätý Konstantin a Elena - Družba

Hotel Dolphin Marina
★★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Dolphin Marina - Hotel Dolphin Marina - 1 Hotel Dolphin Marina - Hotel Dolphin Marina - 2 Hotel Dolphin Marina - Bazén - 3 Hotel Dolphin Marina - Bazén - 4 +14
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Pláž je priamo pri hoteli. Samozrejmosťou sú bezplatne ležadlá a slnečník (2 ležadlá a 1 slnečník pre 1 izbu). Množstvo ďalších športových aktivít priamo na pláži.

Centrum

Nachádza sa v južnej časti známeho letoviska Sv. Konstantin a Elena.

Bazén

Priestranný bazén má vyhradenú časť pre deti a veľkú terasu. V časti pre deti aj vodné atrakcie. Ležadlá a slnečníky bezplatne.

Od letiska

Letisko vo Varne je vzdialené asi 20 km.

Poloha

Hotel Dolphin Marina sa nachádza priamo na pláži v komplexe Grand Hotel Varna Resort & Spa v známom rezorte Sv. Konstantin a Elena.

Internet

Bezplatné Wifi v celom hoteli.

O hoteli

Nový 4-poschodový hotel spĺňa predstavy o ideálnej rodinnej dovolenke. Bazén, more a množstvo športových aktivít Vám zaručí dovolenku plnú zážitkov.

Ubytovanie

Veľké, komfortne zariadené 2-lôžkové izby majú možnosť 1 prístelky.- Všetky izby sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more.
Vybavenie izieb:
- kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, WC a fén,
- SAT/TV,
- telefón,
- minibar.

Stravovanie

All inclusive zahŕňa mimo hlavných jedál (raňajky, obed, večera) formou švédskych stolov aj občerstvenie v priebehu dňa a konzumáciu miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov. Detailný popis v hoteli.

Služby

- hlavná reštaurácia aj s detským menu,
- denný bar,
- looby bar s terasou s výhľadom na more,
- pool bar,
- WiFi pripojenie v celom hoteli bezplatne,
- recepcia, trezor ( za poplatok), zmenáreň,
- detské ihrisko, detský klub, animačné programy pre deti aj dospelých,
- biliard, stolný tenis, plážový volejbal, vodný aerobic,
- bezplatné parkovisko,
- práčovňa, čistiareň, žehlenie,
- v rámci hotelového komplexu – tenis, fitness, bowling, squash, vodné pólo,
- wellness centrum v Grand hoteli Varna

Nákupné možnosti

Centrum letoviska s obchodmi a reštauráciami je asi 200 m od hotela. Ďalšie možnosti ponúka mesto Varna, vzdialené asi 10 km. Spojenie je zabezpečené pravidelným autobusovým spojom, zástavka je asi 300 m.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Svätý Konstantin a Elena je najstaršie bulharské letovisko pri Čiernom mori. Výstavba letoviska začala už v roku 1908. Pôvodne bolo letovisko založené ako balneologické centrum. Slúžilo pre pacientov chorých na tuberkulózu a kožné choroby napríklad lupienka. Prírodný minerálny prameň priteká priamo do bazéna pod širim nebom  s teplotou 46 stupňov. Vo vzduchu sú zvýšené hodnoty brómu, jódu a kyslíku a more obohatené viacej o prvky magnézium, jód a kalcium. Sv. Konstantin a Elena je pomenované podľa blízkeho kláštora Sv. Konstantin a Elena, ktorý bol postavený začiatkom 18. storočia. Sv. Konstantin a Elena má členité pobrežie s malými zálivmi a útesmi vhodnými pre kúpanie i pre potápanie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 9 km (Varna). Transfer z letiska trvá približne 10 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 253 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári je v tomto stredisku približne 7°C, vo februári sú teploty o trocha vyššie a to 9°C. V marci sa oteplí na približne 12°C a v apríli na príjemných 16°C. Máj je veľmi teplým mesiacom a teploty dosiahnú 21°C, v júni až 26°C. Typické teplé leto je v júli a auguste, kedy sa teploty vyšplhajú na 29°C a v septebri zasa klesnú na 24°C. S októbrom príde ochladenie na 19°C, v novembri na 13°C a v decembri na 8°C.

Pláž

Pláž je piesočná a veľmi čistá. Na pláži nájdete lehátka, slnečníky ale aj niekoľko barov a reštaurácií.

More

More je miestami so zarastenými výbežkami, ale zato je obohatené o magnézium, kalcium a jód.

Teplota mora

Január - 7,5°C, Február - 7,5°C, Marec - 7,5°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Deti

Možnosť využívania detských ihrísk, futbalové a basketbalové ihrisko, vodné športy.

Šport

Klasické vodné športy, požičovňa bicyklov.

Zábava

Množstvo barov a reštaurácii dopĺňa pokojná kúpeľná atmosféra v sezóne vystúpeniami folklórnych súborov a tiež je tu letné kino.

Mapa

Video

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na holidaycheck.comRecenzie po česky na holidaycheck.czRecenzie po česky na recenze.cz

VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 12 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

ALADŽA

Veľmi obľúbenou a často navštevovanou pamiatkou je kláštor Aladža, ktorý patrí medzi najzachovalejšie kamenné kláštory v Bulharsku. Vzdialený je cca 8 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aladzha)

DEDINKA KRANEVO

Malá dedinka sa nachádza neďaleko pláže, kde môžete zájsť aj peši cez lesík, ktorým vedie chodník. V dedinke sa nachádza množstvo reštaurácií a malých kaviarní, ktoré môžete navštíviť a vzdialená je cca 16 km. 
 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK