ÚVOD » Bulharsko » Svätý Konstantin a Elena - Družba

Hotel Veronica
★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Veronica - 1 Hotel Veronica - Hotel Veronica - 2 Hotel Veronica - Hotel Veronica - 3 Hotel Veronica - Hotel Veronica - 4 +11
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Dlhá piesočná pláž hneď pri hoteli s pozvoľným vstupom do mora. Na hotelovej pláži je pre klientov slnečník na 1 izbu zdarma, ležadlá za poplatok. Na pláži tiež nájdete širokú ponuku občerstvenia a vodných športov.

Centrum

V južnej časti prvého bulharského letoviska Sv. Konstantin a Elena.

Bazén

Priestranný vonkajší bazén je spoločný pre hotel Veronika a hotel Mirage. K dispozícii tiež detský bazén. Slnečníky a ležadlá bezplatne.

Od letiska

Letisko Varna asi 15 km od hotela.

Poloha

Hotel Veronika je súčasťou hotelového komplexu Sunny Day (spolu s hotelmi Vernika, Mirage a Marina). Celý komplex sa nachádza v blízkosti pláže, obklopený nádherným zeleným parkom v najstaršom bulharskom letovisku sv. Konstantin a Elena, ktoré je vyhľadávané aj vďaka svojim minerálnym prameňom s liečivými účinkami.

O hoteli

Obľúbený hotel vhodný pre klientov, ktorí na dovolenke preferujú blízkosť mora, pláže a centra letoviska, ktoré ponúka veľké množstvo služieb a atrakcií počas celého dňa.

Ubytovanie

Pohodlné izby majú balkón a možnosť 1 prístelky.
Vybavenie izieb:
- kúpeľňa so sprchou, WC a fénom,
- TV/SAT,
- telefón,
- chladnička, minibar.

Stravovanie

Pobyt sa ponúka All inclusive formou bufetu. Okrem hlavných jedál je zabezpečené občerstvenie v denných baroch (zákusky, zmrzlina, pečivo, ovocie) a neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov.

Služby

- hlavná reštaurácia, ktorá ponúka bohatý výber jedál,
- looby bar s TV,
- bar pri bazéne,
- WiFi pripojenie v looby bare zdarma,
- recepcia, zmenáreň, trezor (za poplatok),
- detské ihrisko, detský kútik,
- stolný tenis, šípky, biliard, šach, futbal na malé brány, plážový volejbal, škola potápania (1 lekcia v bazéne zdarma),
- za poplatok tenis, požičovňa bicyklov,
- čistiareň,
- obchod so suvenírmi,
- požičovňa áut,
- v rámci komplexu - balneologické centrum s krytým bazénom, fitnes, saunou, masážami a pod. v hoteli Marina ****
- kaderníctvo, kozmetika v hoteli Palace *****
- lekár, lekáreň, diskotéka

Nákupné možnosti

V hotelovom komplexe Sunny Day sa nachádza niekoľko reštaurácii a barov. Ďalšie nákupné možnosti zhruba 800 m. Mesto Varna, ktoré ponúka mnoho zaujímavosti, je vzdialené asi 10 km a je tam priame autobusové spojenie.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Svätý Konstantin a Elena je najstaršie bulharské letovisko pri Čiernom mori. Výstavba letoviska začala už v roku 1908. Pôvodne bolo letovisko založené ako balneologické centrum. Slúžilo pre pacientov chorých na tuberkulózu a kožné choroby napríklad lupienka. Prírodný minerálny prameň priteká priamo do bazéna pod širim nebom  s teplotou 46 stupňov. Vo vzduchu sú zvýšené hodnoty brómu, jódu a kyslíku a more obohatené viacej o prvky magnézium, jód a kalcium. Sv. Konstantin a Elena je pomenované podľa blízkeho kláštora Sv. Konstantin a Elena, ktorý bol postavený začiatkom 18. storočia. Sv. Konstantin a Elena má členité pobrežie s malými zálivmi a útesmi vhodnými pre kúpanie i pre potápanie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 9 km (Varna). Transfer z letiska trvá približne 10 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 253 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári je v tomto stredisku približne 7°C, vo februári sú teploty o trocha vyššie a to 9°C. V marci sa oteplí na približne 12°C a v apríli na príjemných 16°C. Máj je veľmi teplým mesiacom a teploty dosiahnú 21°C, v júni až 26°C. Typické teplé leto je v júli a auguste, kedy sa teploty vyšplhajú na 29°C a v septebri zasa klesnú na 24°C. S októbrom príde ochladenie na 19°C, v novembri na 13°C a v decembri na 8°C.

Pláž

Pláž je piesočná a veľmi čistá. Na pláži nájdete lehátka, slnečníky ale aj niekoľko barov a reštaurácií.

More

More je miestami so zarastenými výbežkami, ale zato je obohatené o magnézium, kalcium a jód.

Teplota mora

Január - 7,5°C, Február - 7,5°C, Marec - 7,5°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Deti

Možnosť využívania detských ihrísk, futbalové a basketbalové ihrisko, vodné športy.

Šport

Klasické vodné športy, požičovňa bicyklov.

Zábava

Množstvo barov a reštaurácii dopĺňa pokojná kúpeľná atmosféra v sezóne vystúpeniami folklórnych súborov a tiež je tu letné kino.

Mapa

Video

Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie po anglicky na tripadvisor.com

VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 12 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

ALADŽA

Veľmi obľúbenou a často navštevovanou pamiatkou je kláštor Aladža, ktorý patrí medzi najzachovalejšie kamenné kláštory v Bulharsku. Vzdialený je cca 8 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aladzha)

DEDINKA KRANEVO

Malá dedinka sa nachádza neďaleko pláže, kde môžete zájsť aj peši cez lesík, ktorým vedie chodník. V dedinke sa nachádza množstvo reštaurácií a malých kaviarní, ktoré môžete navštíviť a vzdialená je cca 16 km. 
 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK