ÚVOD » Bulharsko » Elenite

Zornitza Sands
★★★★

Veľmi dobré8.4
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Zornitza Sands -   - 1 Zornitza Sands -   - 2 Zornitza Sands -   - 3 Zornitza Sands -   - 4 +7
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Hotelový komplex, ktorý sa nachádza priamo na pieskovo kamienkovej pláži s pozvoľným vstupom do mora a so slnečníkmi a ležadlami zdarma.

Centrum

Najbližšie centrum s nákupnými možnosťami sa nachádza približne 4 kilometre.

Bazén

K dispozícií je hlavný vonkajší bazén a detský bazén so slnečníkmi a ležadlami zadarmo.

Od letiska

Letisko v Burgase je od hotela vzdialené približne 30 kilometrov.

Poloha

Hotel leží priamo na brehu Čierneho mora v stredisku Elenite. Má výnimočnú polohu a to kvôli ľahkej dostupnosti do letoviska Slnečné pobrežie približne 7 kilometrov a veľkomesta Burgas, vzdialeného približne 40 kilometrov. Historické mestečko Nesebar je vzdialené 10 kilometrov.

Internet

WiFi v spoločných priestoroch zdarma

O hoteli

Obľúbený rodinný hotelový komplex, ktorý sa postará o bezstarostnú dovolenku. Je ideálny pre rodiny s deťmi. Ma výbornú polohu, z hotela je ľahká a rýchla dostupnosť do okolitých letovísk.

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie v dvojlôžkových izbách s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek a suitu s možnosťou dvoch prísteliek. Prístelky sú vo forme rozťahovacieho gauča. Izby sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom, sušičom na vlasy. Izby majú balkón alebo terasu. 

Stravovanie

Hotel ponúka možnosť stravovania vo forme plnej penzie.

Služby

V hoteli je široká ponuka športových aktivít ako je fitnes centrum, plážový volejbal, biliard, stolný tenis, joga, vodné polo, aerobic, požičovňa bicyklov. Zrelaxovať môžete v SPA centre za poplatok. V hoteli máte k dispozícií zmenáreň, kaderníctvo a salón krásy.

Nákupné možnosti

V hoteli sa nachádza obchod so suvenírmi a lekáreň. Autobusom alebo taxikom sa môžete prepraviť do centra vzdialeného približne 4 kilometre, kde je možnosť väčších nákupných možností.

Domovská stránka

www.zornitzasands.com
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Elenite je malebné prímorské, pomerne nové letovisko, ktoré sa nachádza cca 10 km od Slnečného pobrežia, neďaleko letoviska Sv. Vlas. Rozprestiera sa na najjužnejšom výbežku Balkánskeho prstenca asi 27 km od Nessebaru a 55 km od Burgasu. Je to jedno z najmodernejších a najluxusnejších letovísk bulharského pobrežia. Elenite je jediné bulharské prímorské letovisko, ktoré je úplne južne orientované, čo zaistí všetkým návštevníkom veľa slnka po celý deň. Zľahka zvažujúce sa neďaleké hory udržujú čerstvý vzduch dokonca aj v tých najparnejších letných dňoch. V letovisku sa nachádza aj aquapark, ktorý poteší najmä deti. Nechýbajú ani reštaurácie, kaviarne, pizzerie, nočné kluby, diskotéka. Servis pre turistov je tu na vysokej úrovni.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Burgase je vzdialené 45 km. Transfer z letiska trvá približne 50 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 317 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Elenite má veľmi premenlivé počasie. V januári a februári sa teplota pohybuje okolo 5°C - 7°C a v marci sa výrazne oteplí až na 13°C. V apríli je zas o čosi teplejšie a teplota je približne 17°C. V máji sa už začne letné počasie, pretože teplota sa vyšplhá na 22°C a v júni až na 27°C. Júl a august sú typické letné a horúce mesiace, kedy je približne 29°C. Postupne sa v septembri začne ochladzovať na 25°C a v októbri až na 20°C. V novembri je typická teplota 13°C a v decembri len 8°C.

Pláž

Krásne 800 m dlhé piesočné pláže Elenite sa tiahnu okolo zátoky. Nádherná scenéria obklopujúca mestečko spolu s jeho pokojnou a usmievavou atmosférou vytvára ideálne podmienky pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.


(Zdroj: flickr//cc/Elenite beach)

More

Čisté a vlnami typickými pre Bulharsko.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 11°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových komlexoch detské kútiky, vonkajšie detské ihriská a tiež aquapark je možné navštíviť v tomto letovisku.

Šport

Na pláži je veľa možností športového vyžitia - sú tu tenisové kurty, ihrisko pre futbal a volejbal, mini golf, kryté bazény, sauny, škôlka, veľmi dobre vybavené požičovne a prevádzky vodných športov a rôzne plážové atrakcie.

Zábava

V Elenite je niekoľko vyhľadávaných štýlových reštaurácií aj s medzinárodnou kuchyňou, tiež niekoľko barov a diskotéka.

Mapa

Video

8.4
10
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 11:46
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Skvelá poloha! V tomto hoteli sme mali krásne zážitky! Izby sú veľmi čisté a moderné, na pláži je tiež čisto. Animácie sú veľmi dobré. Jedlo je rozmanité a veľmi chutné, personál je zdvorilý a profesionálny, najmä Milenka ďakujeme za všetko. Odporúčam hotel všetkým svojim priateľom.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 11:45
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Mali sme úžasný pobyt s našou 6-ročnou dcérou. Dobré a rozmanité jedlo, bezpečné miesto pre deti a veľa aktivít, tiché a čisté. Strážené parkovisko 24 hod. Možnosť aktivít a nakupovania v okolí. Veľmi pekné miesto pre oddych.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 11:43
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Zornitza Sands SPA je jedným z najlepších hotelov, ktoré som kedy navštívil. Mám rád izby s výhľadom na pláž. Bazén je pekný, pretože majú systém na teplú vodu a jedlo v reštaurácii je naozaj chutné. Cítil som priateľskú atmosféru po celú dobu.
zobraziť viac
6
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 11:40
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Vedenie hotela by malo vedieť, že väčšina návštevníkov sú rodiny s malými deťmi. A malé deti obvykle spávajú o 23:00 hod. Vysvetlite mi prosím, prečo sa organizujú hlasné hudobné koncerty v centrálnej časti, aj po tejto hodine?
zobraziť viac
7
Hodnotenie od zákazníka: 6.4. 2018 o 11:37
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Dobré miesto pre rodinnú dovolenku s deťmi. Jedlo je dobré a je naozaj veľa rôznych možností vybrať si, čo sa vám páči. Nábytok v izbách je pekný. Personál bol priateľský a užitočný. Hotel má svoju vlastnú pláž, kde sa môžete opaľovať, pekný bazén. Ak chcete plávať v mori, tu môže byť, pretože je tam veľa kameňov vo vode. Mimo hotel nie je nič čo robiť a musíte ísť taxíkom / autobusom do Nesebar.
zobraziť viac

Zo strediska Elenite si môžete vyraziť na výlet buď peši do blízkych stredísk (Slnečné pobrežie je vzdialené len cca 10 km a Sveti Vlas len cca 7,5 km) alebo môžete využiť miestne autobusy, ktoré Vás zavezú do okolitých miest.

EMINE

Severne od Elenite sa nachádza výbežok polostrova Emine, ktorý je turistami veľmi vyhľadávaný a je vzdialený cca 40 km. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli krásnej prírode a krásnemu výhľadu.


(Zdroj: flickr//cc/Cap Bulgaria)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je vzdialené cca 17 km. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou.


(Zdroj: flickr//cc/Nessebar)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou a je od mesta Elenite vzdialené cca 48 km. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Vzdialené od mesta Elenite je cca 40 km.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

OSTROV SV. ANASTÁZIE

Približne 6 kilometrov je od Burgasu vzdialený krásny ostrov, na ktorý sa dostanete loďou. Ostrov má bohatú históriu, s ktorou Vás oboznámi sprievodca. Na ostrove sa môžete opaľovať, urobiť si piknik alebo sa môžete zdržať dlhšie a prespať v malom hoteli, ktorý sa tam nachádza. 


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK