UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
  Nájdite si svoju dovolenku
  Vybrať kriteriá

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  12 inšpiratívnych travel blogerov, ktorých musíte sledovať

   - 1
  Margaréta Koklesová
  5.12.2018

  12 inšpiratívnych travel blogerov, ktorých musíte sledovať - Obsah

  Možno by ste chceli viac cestovať, ale chýba vám odvaha, informácie či podmienky. Možno si o cestovaní radi iba čítate a o objavovaní sveta snívate. Tak či onak, týchto slovenských a českých travel blogerov jednoducho musíte spoznať!

  Tonicove cesty

  Blog: www.tonicove.sk
  Instagram: www.instagram.com/tonicove/
  Facebook: www.facebook.com/tonicletenkar/

  Aj vás rozčuľujú digitálni nomádi, ktorí pracujú z počítača na pláži a vy sa musíte potiť v kancelárii? Potom budete tento blog milovať! Tonic aka Anton je dieťa 80-tych rokov z Trnavy. Necvičí jógu pri východe Slnka na Bali, nemá dokonalý Instagramový profil a stále je klasický korporátnik s hypotékou a 20-timi dňami dovolenky do roka. Sem-tam musí čarovať, ale keď si cestovanie raz zamilujete...

  SheMakesMeTravel

  Blog: www.shemakesmetravel.com/sk/domov/
  Instagram: www.instagram.com/shemakesmetravel/
  Facebook: www.facebook.com/SheMakesMeTravel/

  Ona je novinárka, on IT-čkar. Ona cestovanie miluje, on doň vkladá vlastný humor. A ich spoločný blog budete zbožňovať! Cestujú doma i po svete, píšu o tom z pohľadu Lovera (ona) a Hejtera (on). A garantujeme vám, že tie JEHO články sú absolútne jedinečné!

  Bez Mapy

  Blog: www.bezmapy.com/
  Instagram: www.instagram.com/milan_bezmapy/
  Facebook: www.facebook.com/blogbezmapy/

  Milan v roku 2013 zistil, že klíma v kancli nie je pre neho to pravé. Založil cestovateľský blog, ktorý je dnes jeho zamestnaním na plný úväzok a zároveň aj jedným z najčítanejších blogov na Slovensku. Píše o svojich cestách i zážitkoch a jeho dobrodružná povaha sa veru nezaprie!

  instagram - Bez Mapy

  TravelHacker

  Blog: www.travelhacker.blog
  Instagram: www.instagram.com/janka_travelhacker/
  Facebook: www.facebook.com/janka.travelhacker/

  Janka dokázala svoj cestovateľský blog rozbehnúť tak dobre, že ju dnes živí. Prináša najmä rôzne vychytávky a zlepšováky ako cestovať lacnejšie a efektívnejšie. Dovolenkovala aj v destináciách, ktoré sa mnohým Slovákom zdajú finančne nedostupné. Napríklad také Maldivy si užila za cenu bežnej dovolenky v Chorvátsku!

  Instagram - Travel Hacker

  Silvia Púchovská

  Blog: www.silviapuchovska.com
  Instagram: www.instagram.com/silvia_puchovska/
  Facebook: www.facebook.com/unboxingtraveller/

  Digitálna nomádka, ktorej kanceláriou je svet. Vďaka tomu, že dokáže pracovať iba z počítača, môže cestovať a žiť kdekoľvek chce. Jej momentálnym domovom je Bali a na svojom blogu zdieľa tipy na to, ako nasledovať tú jej cestu.

  Instagram Silvia Púchovská

  Podnikání z pláže

  Blog: www.podnikanizplaze.cz/blog/
  Instagram: www.instagram.com/podnikanizplaze/
  Facebook: www.facebook.com/PodnikaniZPlaze

  Stáňa je online podnikateľka a vášnivá cestovateľka. Vďaka svojmu biznisu dokáže cestovať po svete a žiť príbeh, ktorý chce rozprávať. Bude vás inšpirovať k tomu, aby ste sa aj vy vydali za svojim snom. Bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádza.
  A ešte jeden bonus! Stáňa cestuje aj so svojim synom Juráškom, často teda píše aj perfektné tipy o cestovaní s deťmi.

  Instagram Podnikání z pláže

  Nie je túra bez Štúra

  Blog: www.hoppeyr.com
  Instagram: www.instagram.com/nie_je_tura_bez_stura/
  Facebook: www.facebook.com/hoppeyrcom/

  Rado pracoval tri roky v zahraničí. Potom sa rozhodol dať výpoveď a vrátil sa na Slovensko. Aby sa z neho stal turista po vlastnej domovine. Pretože dovolenka predsa nemusí byť vždy iba o pláži a o mori. Naša krajina je častokrát oveľa zaujímavejšia, ako si myslíme.

  Instagram Nie je túra bez Štúra

  Weef

  Blog: www.weefsworld.eu
  Instagram: www.instagram.com/_weef_/
  Facebook: www.facebook.com/weefsworld/

  Veronika je mladá česká blogerka, pre ktorú je cestovanie práca na plný úväzok. Cestuje minimalisticky, s heslom Menej vecí, viac zážitkov a o svojich výletoch píše blogy plné nadupaných tipov, vďaka ktorým spoznáte miesto z úplne iného pohľadu.

  Instagram Weef

  Ľubo Jurík

  Blog: www.samsebepan.sk/blog/
  Instagram: www.facebook.com/samsebepan.sk/
  Facebook: www.instagram.com/lubojurik/

  Najznámejší slovenský digitálny nomád, ktorý svoj domov našiel v ďalekej Ázii. Ľubo tvorí perfektný blog, ktorý je plný článkov o online práci, skúsenostiach, láskach k Aziatkám i o surovom živote v ďalekej krajine, ktorý nie je vždy až taký rozprávkový, ako by sa mohol zdať.

  Instagram Lubo Jurík

  Cestujeme bez cestovky

  Blog: www.martinamagulova.sk
  Instagram: www.instagram.com/cestujemebezcestovky/
  Facebook: www.facebook.com/CestujemeBezCestovky/

  Maťka je autorkou blogu o cestovaní doma aj v zahraničí. So svojim manželom a malým synčekom Maťkom lietajú po celom svete. Píše o cestovaní s deťmi i o efektívnom cestovaní, ktoré vám ušetrí peniaze a zvládnete ho aj bez cestovky.

  Instagram Cestujeme bez cestovky

  Life is better in biking

  Blog: www.lifeisbetterinbikinis.net/
  Instagram: www.instagram.com/life_is_better_in_bikinis/
  Facebook: www.facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli/

  Julka je úžasná a kreatívna mladá žena. Momentálne žije v Sydney, kam sa presťahovala z Bali. Už ako mladučká si vytvorila firmu Gado Gado (https://www.gadogado.cz/cs/) , kde navrhuje a vyrába kabelky, peňaženky i ďalšie doplnky – a to všetko v ďalekej Ázii.

  Instagram Life is better in bikins

  TravelBible

  Blog: www.travelbible.cz
  Instagram: www.instagram.com/travelbiblecz/
  Facebook: www.facebook.com/travelbible.cz/

  Petr a Matouš sú autormi nadupaného českého blogu, ktorý je plný článkov o cestovaní po celom svete. Nájdete tam podrobné manuály do konkrétnych destinácií i tipy na čokoľvek, čo s cestovaním súvisí – ako cestovať s deťmi, kde si požičať karavan, ako z cestovania urobiť prácu na plný úväzok, kde si zabezpečiť lacné ubytovanie....

  Instagram Travel Bible

  Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

  Podobné články

  Ako na skvelé fotky z dovolenky? Postačí aj mobil! Margaréta Koklesová21.6.2019Dovolenka pri mori, Dovolenka v exotike, Užitočné dovolenkové tipyKvalitné dovolenkové fotky už dnes dokážete urobiť aj smartfónom. Dôležité je myslieť na správnu kompozíciu, svetlo a manuálne doostrenie. A áno, základné pravidlo pri fotení mobilom je nezoomovať a nepoužívať blesk. Ale poďme pekne poporiadku. 1) Syndróm japonského turistu Dnes už nemáme foťák na film, ktorý by sme museli... Prvý let lietadlom: všetko, čo pred cestou potrebujete vedieť! Margaréta Koklesová16.6.2019Užitočné dovolenkové tipy, Lietadlom na dovolenkuPred (prvou) cestou lietadlom máte pravdepodobne množstvo otázok. Môže ísť do kufra fľaša alkoholu? Kde necháme auto? Naozaj treba prísť na letisko minimálne dve hodiny pred odletom? Mám si vytlačiť letenku? Kam mám vlastne ísť? Ako prepravíme na dovolenku kočík? A mnoho iného. Spísali sme kompletný návod, vďaka ktorému vaša cesta...
  Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK