UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
  Nájdite si svoju dovolenku
  Vybrať kriteriá

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  10 tipov prečo navštíviť Lago di Garda - taliansky klenot ukrytý medzi horami

   - 1
  Peter Sorger
  20.9.2018

  10 tipov prečo navštíviť Lago di Garda - taliansky klenot ukrytý medzi horami - Obsah

  Hory, voda, krásna príroda, cyklistika, pamiatky, krásne mestá a taliansky šmrnc. Rozmýšľate ako toto všetko spojiť dokopy? Máme pre vás ideálne miesto.

  Lago di Garda je jedným z najkrajších miest v Európe. Nachádza sa iba niekoľko kilometrov od slávnej Verony a zo Slovenska tam autom prídete približne za 9 hodín či dorazíte letecky. Jazero sa vytvorilo po poslednej dobe ľadovej Echtským ľadovcom, ktorého stopy sa veľmi výrazne zachovali dodnes. Rozkladá sa medzi Alpami a Pádskou nížinou v severnom Taliansku. Najznámejšie mestá, ktoré sa v oblasti jazera nachádzajú sú Desenzano del Garda, Salo či čarovná Peschiera del Garda.

  Lago di Garda mesto

  Hneď pri prvej prechádzke popri jazere si všimnete niekoľko vecí:

  • Voda je čistá a príjemná na kúpanie (samozrejme v letne sezóne).
  • Vietor dokonca pomáha vytvárať vlnky, čo dáva zelenú mnohým vodným športom.
  • Obrovská rozloha jazera zabezpečuje, že okolo seba nevidíte nič iné, iba vodu.
  • Bedekre jednoducho neklamú, pri jazere sa ľudia cítia ako pri mori, vyhnete sa však predavačom somariniek, ktorých je na talianskych plážach neúrekom.

  Lago di Garda loďky

  Bežné turistické destinácie sú už pozmenené klientelou, ktorá sa tam zdržiava. Herne, obchody s lacným, nekvalitným tovarom, pizza s kečupom. Našťastie sa to oblasti okolo jazera netýka. Je plná štýlových Talianov, veľmi elegantne oblečených, ktorí si vychutnávajú kávu či kvalitné jedlo na terasách pri jazere. Malé talianske autíčka nebudete stíhať počítať a špritz sa leje potokom. Mestá sú plné známych módnych značiek a skôr ako si objednáte zmrzlinu, vám radi dajú okoštovať, či je naozaj dobrá.

  Ako teda stráviť dovolenku na jazere čo najlepšie? Prinášame 10 overených tipov:

  1) Navštívte hrad na jazere

  Do Sirmione sa oplatí prísť skoro ráno, aby ste chytili voľné parkovacie miesto. Do mesta denno-denne prúdia davy turistov. A všetci smerujú k hradu na vode. Pôvodné hradné jadro stojí na pozostatkoch zo starej rímskej pevnosti. V 13. storočí bolo ohraničené štvorcovou hradbou s tromi vežami. Stojí celé na vode a v histórii malo vždy strategické miesto pri ochrane jazera. Dnes je táto masívna stavba prístupná verejnosti. Ponúka naozaj úžasné výhľady, dokonca aj krásny panoramatický výhľad z 30 metrovej veže.

  Lago di Garda hrad

  Lago di Garda hrad

  2) Pozrite si jazero z výšky – Monde Baldo

  Neísť na vrch Monte Baldo sa vraj prirovnáva k tomu, vynechať počas návštevy Paríža Eifelovku. Lanovka vás vyvezie až do výšky 1700 m.n.m. a počas celej cesty sa pomaly otáča. Môžete si tak vychutnávať naozaj dokonalý výhľad. A aj ten obed na horskom vzduchu chutí inak. Pod vami obrovská masa vody, uháňajúce jachty. A dovidíte na Alpy.

  lanovka Lago di Garda
  zdroj fotografie: https://funiviedelbaldo.it/it/funivia/

  3) Vyskúšajte aspoň pár cyklotrás

  Milovníci horskej cyklistiky toto jazero milujú. Tie výhľady, ktoré sa vám naskytnú popri šliapaní do pedálov nenájdete nikde inde na svete. Jablkové sady, stredoveké hrady, hory a magické jazero.

  cyklista
  zdroj fotografie: https://www.dobrodruh.sk/bycikel/lago-di-garda-modry-multisportovy-klenot-juznych-dolomitov
  Pár tipov na cyklozájazdy: https://www.kudrna.cz/cykloturistika-italie/.

  Lago di Garda plachetnica na jazere

  4) Prechádzajte sa! Čo najviac

  Užite si prechádzky bez cieľa. Okolie jazera lemujú asfaltové cestičky, ktoré môžete pokojne využiť aj na korčuľovanie. Neplánujte iba kráčajte. A dovoľte jazeru, aby vás meter za metrom prekvapovalo nádhernými zákutiami.

  Lago di Garda mesto pri jazere

  5) Nezabudnite, že ste v krajine majstrov vína

  Iba kúsok od jazera majú to najlepšie víno v regióne. Malebné mestečko Bardolino je rodiskom svetovo preslávených vín a vyberanej gurmánskej kuchyne.

  6) Hrajte sa

  Gardanland je najväčší zábavný park v Taliansku. Časopis Forbes ho dokonca radí medzi päť najlepších zábavných parkov na svete. A pozor, atrakcie nadchnú nielen deti ale i každého dospeláka.

  7) Prenajmite si čln

  A pozrite si okolie jazera z vody. Sú to tie najlepšie investované peniaze. Motorovým člnom prebehnete jazero za pár hodín. A ten pocit je úžasný.

  čln na vode

  8) Zájdite si do kúpeľov

  Sirmione je najprestížnejšou lokalitou gardského jazera. Je známe najmä vďaka rímskym kúpeľom a unikátnemu hradu Rocca Scagliera, ktorý je obklopený vodou. Určite si vyhraďte čas a zájdite si navštíviť neuveriteľné spa a wellness centrum Aquaria.

  Aqualia Thermal SPA Sirmione
  zdroj fotografie: https://www.termedisirmione.com/en/aquaria

  9) Užite si pravý taliansky deň

  Dajte si sladké raňajky s kávou, užite si deň pri vode alebo v krásnych uličkách a večer sa pekne vyobliekajte a vyrazte do mesta. Na nákupy, lahodnú večeru, perfektné drinky a zmrzlinu.

  Lago di Garda jazero a domy

  10) Nezabudnite na magickú Veronu

  Keď máte mesto plné lásky naozaj iba kúsok od seba, bol by hriech ho nenavštíviť. Postaviť sa na slávny balkón, prechádzať sa uličkami a cítiť všetku tú lásku, ktorú Shakespeara otlačil do Rómea a Júlie. Do magického príbehu, ktorý zatiaľ neprekonal žiadny iný.

  Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.

  Lago di Garda budova balkón

  Lago di Garda nie je typická destinácia plná turistov. Je to miesto, ktoré dýcha históriou. Ktorá vás opantá a vy si ho jednoducho zamilujete. Nie je to „len“ jazero. Z fleku strčí do rukáva ktorékoľvek prímorské mestečko. A vy na konci dovolenky budete chcieť jediné. Vrátiť sa tam opäť.

  Lago di Garda pláž večer

  Pozrite si ponuku zájazdov v Lago di Garda

  Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

  Podobné články

  Prvý let lietadlom: všetko, čo pred cestou potrebujete vedieť! Margaréta Koklesová16.6.2019Užitočné dovolenkové tipy, Lietadlom na dovolenkuPred (prvou) cestou lietadlom máte pravdepodobne množstvo otázok. Môže ísť do kufra fľaša alkoholu? Kde necháme auto? Naozaj treba prísť na letisko minimálne dve hodiny pred odletom? Mám si vytlačiť letenku? Kam mám vlastne ísť? Ako prepravíme na dovolenku kočík? A mnoho iného. Spísali sme kompletný návod, vďaka ktorému vaša cesta... Lacné parkovanie pri letisku - Bratislava, Košice, Poprad, Schwechat, Brno a Budapešť Margaréta Koklesová6.6.2019Autom na dovolenku, Užitočné dovolenkové tipy, Lietadlom na dovolenkuDovolenku máte naplánovanú do detailov. Lacné letenky, krásny hotel, výlety a atrakcie... chýba už iba jediné. Vymyslieť, kde necháte svoje auto. Hľadať nestrážené miesto niekde blízko letiska sa nemusí oplácať. Vandalizmus, krádež alebo "iba" odtiahnutie vás po dovolenke určite nepoteší. Istotou sú strážené parkoviská....
  Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK