Dovolenky 2016 pri moriPobyty na Slovensku
02 21 02 56 57
Kontakt
Cestovná kancelária Destinacie.sk

Last minute ponuky na e-mail:

Last MinuteFirst minute zľavy za včasný nákupNemecké a rakúske CKFAQ
"Vyberte destináciu"

  Najžiadanejšie destinácie:

  Ostatné destinácie:

 • Portugalsko
  OK
  m
  m
  km

  Cestovné kancelárie

  Cestovné kancelárie, ktorých zájazdy sú ponúkané našou cestovnou agentúrou majú uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie


  logo cestovná kancelária aeoluslogo cestovná kancelária azur reisenlogo cestovná kancelária balkan travellogo cestovná kancelária bubo travellogo cestovná kancelária desirealogo cestovná kancelária esologo cestovná kancelária etilogo cestovná kancelária fifologo cestovná kancelária firo tourlogo cestovná kancelária fischerlogo cestovná kancelária globtourlogo cestovná kancelária hechterlogo cestovná kancelária happy travellogo cestovná kancelária hydrotourlogo cestovná kancelária intermediallogo cestovná kancelária jazz weltlogo cestovná kancelária juven tourlogo cestovná kancelária kartago tourslogo cestovná kancelária koala tourslogo cestovná kancelária lipalogo cestovná kancelária maestral travellogo cestovná kancelária pax travellogo cestovná kancelária pegas tourlogo cestovná kancelária ruefa reisenlogo cestovná kancelária satur travellogo cestovná kancelária seneca tourslogo cestovná kancelária solvexlogo cestovná kancelária tatratourlogo cestovná kancelária tiptravellogo cestovná kancelária turancar
  > Portugalsko - praktické informácie
  > Madeira
  > Azory, Azorské ostrovy
  > Portugalsko - fotogaléria
  > Lisabon - sprievodca mestom
  > Last minute Portugalsko
  > First minute Portugalsko

  Zemepisná poloha
  Madeira leží v Atlantickom oceáne juhozápadne takmer 1000 kilometrov od portugalskej pevniny. Od brehov Afriky je vzdialená asi 650 kilometrov.


  Rozloha
  794 kilometrov štvorcových.


  Počet obyvateľov
  cca 253.000 obyvateľov


  Hlavné mesto
  Správne stredisko ostrova je Funchal.


  Mena
  EUR - euro


  História
  História Madeiry je neuveriteľne pokojná. Prvé zmienky sú až zo začiatku 15. storočia, kedy portugalskí moreplavci vztýčili na ostrove Madeira a Porto Santo portugalskú zástavu. Od toho času sa na ostrov dostali mnohí prisťahovalci a ostrov obhospodarovali skutočne dobre. Vytvorili závlahový systém a políčka na strmých svahoch zasadili jemne do prekrásnej prírody. Ostrov tak zostal prírodným rajom. Turistickou senzáciou sa stal až v 19. storočí. Madeira bola jedným z ostrovov, kde sa liečila aj rakúska cisárovna Sisi.


  Víza
  Nie sú potrebné.


  Očkovanie
  Očkovanie nie je potrebné.


  Vzdialenosť
  Vzdialenosť od Bratislavy: letecky približne 5 hodín


  Turistická sezóna
  Portugalsko a obzvlášť ostrov Madeira má príjemné subtropické podnebie, svieži vzduch, priezračnú vodu Atlantiku počas celého roka.

  Počasie a podnebie
  Madeira má mierne, veľmi príjemné vlhké podnebie. Radí sa medzi subtropické ostrovy, ktoré v si práve v Atlantickom oceáne vyslúžili povesť stabilného jarného počasia, kde denné teploty kolíšu okolo 20-tich stupňov Celzia.

  Pamiatky a atrakcie

  • Funchal - Igreja do Colégio - jezuitský kostol zo 16. storočia, Radnica z 18. storočia, Praça do Município - námestie so vzorom rybích šupiniek, Katedrála z 15. storočia, Botanická záhrada Jardim Tropical Monte Palace, Tržnica, Múzeum súčasného umenia, Múzeum sakrálneho umenia, Mestské múzeum Funchal a Akvárium.
  • Quinta do Palheiro Ferreiro - najkrajšie záhrady na ostrove Madeira
  • Monte - Montský tobogan - atrakcia jazdy na saniach
  • Porto Moniz - Prírodná atrakcia - jazerá s teplou vodou
  • Cabo Girao - Morský útes s nadmorskou výškou takmer 600 metrov
  • Pico Ruivo - Najvyšší vrch Madeiry s nadmorskou výškou 1.861 metrov
  • Levada de Risco - závlahový kanál s vodopádom Risco

  Praktické informácie
  Zvláštnosti ostrova: Madeira je jedinečný ostrov so subtropickou vegetáciou. Má sopečný pôvod. Ten je zrejmý na každom kroku. Madeira má dostatok vody a tá umožňuje zavlažovať aj políčka na strmých svahoch. Madeira má mnoho zvláštností a lákadiel pre náročných turistov. Medzi ne patria napríklad krásne vodopády, prírodné jazerá s teplou vodou a zvláštny chodníčky popri závlahových kanáloch nazývané levadas.

  * Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu hodinu menej než na Slovensku.

  * bezpečnosť - Portugalsko patrí k bezpečným krajinám. Portugalci sú prívetiví, pohostinní a veľmi tolerantní.

  * dopravné predpisy - pre požičiavanie auta v Portugalsku platia nasledovné podmienky: vek vodiča minimálne 21 rokov a vodičský preukaz vystavený aspoň pred 12 mesiacmi. Cena sa pohybuje od 50,- EUR/deň.

  * zastúpenie Slovenska v Portugalsku je v hlavnom meste Lisabon.

  * elektrické napätie: 220 až 230 V, doporučujeme adaptér

  * lekárne - sú dobre vybavené aj zahraničnými liekmi, otvorené spravidla od 9:00 hod. do skorých popoludňajších hodín. Niektoré dni v týždni aj od 15:00 do 19:00 hod.

  Mapa

  Video

  Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK

  Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte last ponuky na váš e-mail!