Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 »

O destinácii

Najznámejšie historické talianske mestečko na juhu Talianska v zálive SV. Eufémie.Mesto s malými úzkymi uličkami obklopenými obchodíkmi a kaviarňami, s ktorými sa dostane priamo až k moru. Pri návšteve mesta Pizzo určite ochutnajte čokoládovo-orieškovú zmrzlinu  Tartufo, obalenú v kakau a v ktorej vo vnútri je čokoládová tekutá náplň.  Túto preslávenú špecialitu už vyrábajú viac ako 100 rokov.  Návštevníci majú možnosť navštíviť kostoly, španielsky hrad  postavený Ferdinandom Aragónskym , jaskyňu so sväticou Piedigriotta. Tak ako pri návšteve iných častí Kalábrie, tak aj v meste Pizzo Vás more svojou priezračnosťou a čistotou očarí.

Najpredávanejšie hotely: 

Hotel Voi Pizzo Calabro Resort ****, Hotel Villaggio Clu La Pace ****, Garden Resort Calabria ****, Hotel Funtazie klub Valtur Garden Resort****

Vzdialenosť od letiska

19 km od letiska Ev. Eufemia ( Catanzaro, Taliansko)

Vzdialenosť od Bratislavy

1047 km 

Dĺžka letu

približne 1,5 hodiny

Dĺžka trasy

1761 km, pribižne 17 hodín, záleží od počtu a dĺžky prestávok vodiča 

Pláž

dlhá a široká piesočná pláž 

More

čisté priezračné more s priemernou teplotou vody do 25 stupňov Celzia 

Deti

V hoteloch sa nachádzajú detské kútiky, organizujú sa denne bohaté animačné programy a na pláži je možné využitie rôznych vodných športov.

Šport

Vďaka čistému a priezračnému moru majú ideálne podmienky milovníci potápania.Okrem potápania si prídu na svoje aj milovníci vodných športov. 

Výlety

Historické námestie  mesta Pizzo - úzke uličky, kde nájdete veľa obchodíkov, barov a reštaurácií a kde môžete ochutnať preslávenú zmrzlinu - Tartufo. Z námestia máte možnosť vidieť nezabudnuteľný výhľad na celý záliv a hrad, ktorý sa nachádza hneď pod námestím
 

Mongiana Park  a Serra Sun Bruno - regionálny a lesný park
 

kostol  Castello di Pizzo - je známy tým, že v roku 1815 bol v tom kostole popravený švagor Napoleona  - Gioachino Mura
 

Chiesetta di Piedigrotta - malý jaskynný kostol vytesaný do skaly vybudovaní v 17. storočí námorníkmi Napoleona, v 19.storočí umelec Angelo Borone  jaskyňu zväčšil o ďalšie sochy svätcov. 

Zábava

Hotelové zariadenia organizujú rôzne športové, hudobné a animačné programy. Okrem hotelových zariadení máte možnosť v stredisku navštíviť bary a kaviarne na námestí. 

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím