Dovolenky 2016 pri moriPobyty na Slovensku
02 21 02 56 57
Kontakt
Cestovná kancelária Destinacie.sk

Last minute ponuky na e-mail:

Last MinuteFirst minute zľavy za včasný nákupNemecké a rakúske CKFAQ
"Vyberte destináciu"

  Najžiadanejšie destinácie:

  Ostatné destinácie:

Najprv hľadaj krajinu a potom destináciu
OK
m
m
km

Cestovné kancelárie

Cestovné kancelárie, ktorých zájazdy sú ponúkané našou cestovnou agentúrou majú uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie


logo cestovná kancelária aeoluslogo cestovná kancelária azur reisenlogo cestovná kancelária balkan travellogo cestovná kancelária bubo travellogo cestovná kancelária desirealogo cestovná kancelária esologo cestovná kancelária etilogo cestovná kancelária fifologo cestovná kancelária firo tourlogo cestovná kancelária fischerlogo cestovná kancelária globtourlogo cestovná kancelária hechterlogo cestovná kancelária happy travellogo cestovná kancelária hydrotourlogo cestovná kancelária intermediallogo cestovná kancelária jazz weltlogo cestovná kancelária juven tourlogo cestovná kancelária kartago tourslogo cestovná kancelária koala tourslogo cestovná kancelária lipalogo cestovná kancelária maestral travellogo cestovná kancelária pax travellogo cestovná kancelária pegas tourlogo cestovná kancelária ruefa reisenlogo cestovná kancelária satur travellogo cestovná kancelária seneca tourslogo cestovná kancelária solvexlogo cestovná kancelária tatratourlogo cestovná kancelária tiptravellogo cestovná kancelária turancar

Ponúkame Vám prehľad stránkok, na ktorých sa dozviete aktuálne informácie o počasí, predpovede na najbližšie dni a informácie o meteorológii. Nezabudneme však ani na informácie pre motoristov.
 

Tu je vidieť aktuálne počasie v mestách: Bratislava, Košice a Poprad.


Click for Bratislava, Slovakia Forecast Click for Kosice, Slovakia Forecast Click for Poprad, Slovakia Forecast

A tu sú tipy na stránky o počasí nielen u nás, ale aj vo svete:


Aj na Yahoo najdete predpoved pocasia
Stránka o počasí vo svete. Stačí si vybrať štát a informácie sú Vám k dispozícii. Stránka je v angličtine.

Pre motoristov doporučujeme navštíviť aktuálne stránky o zjazdnosti ciest na strankach Stella servisu.

Aktuálna teplota vody, aktuálna teplota mora - to zaujíma každého dovolenkára. Tu je stránka, ktorá mapuje teplotu morí:
http://www.weatheronline.co.uk/

Dlhodobá predpoveď počasia až na 15 dní a nocí. Preklik je na 15 dňovú predpoveď pre Bratislavu:
http://www.accuweather.com/
Nájdete tu takmer každé väčšie mestečko. Stačí zadať názov mesta a krajinu v angličtine. Teplotu si môžete zobraziť v stupňoch C alebo F.

The Weather Channel
Stránka o počasí v USA, aktuálne správy o výčinoch počasia v rôznych kútoch sveta.

Táto stránka obsahuje možnosť výberu rôznych krajín a predpovede na nasledujúcich 10 dní pre konkrétne mestá , dokonca predpoveď na mesiac dopredu.
(napr. dlhodobá predpoveď počasia Bratislava).

Nájdete tu aj podstránku, ktorá ponúka výborné zobrazenie aktuálneho počasia v Európe vo forme teplotných máp. Stránka je v angličtine.

Intellicast - pocasie na celom svete
Stránka o počasí v celom svete. Má peknú grafickú úpravu, farebne označené aktuálne stavy teplôt. Obsahuje možnosť výberu krajiny a mesta v danej krajine. Predpovede sú na najbližšie štyri dni a stupne sú uvádzané v stupňoch F i C.

Dá sa tu nájsť množstvo informácií o počasí v tropických oblastiach, predovšetkým o búrkach.

Zaujímavá stránka pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o počasí, o terminológii a o javoch ako El Nino a podobne. Stránka je v angličtine.

Pocasie na CNN
Stránka o počasí v 8000 mestách sveta. Stránka ponúka články o aktuálnych problémoch, ktoré spôsobuje počasie v rôznych častiach sveta. Po výbere štátu a mesta ponúka štvordňovú predpoveď. Stránka je v agličtine.

Môžete sa dostať priamo na Európu. Stránka obsahuje meteorologické snímky.
Na tejto adrese je predpoved pre Bratislavu.

Oficialna stranka SHMU
Stránka Slovenského hydrometeorologického ústavu ponúka aktuálne správy, rekordy, snehové správy, správy o vodných tokoch. Aktuálne správy a predpovede sú venované výlučne Slovensku. Stránka je písaná po slovensky.

Slovenska stranka o pocasi meteo.sk
Graficky pekne upravená stránka o počasí na Slovensku. Okrem aktuálneho počasia a predpovedí tu nájdete minilexikón o meteorológii, kde sa napr. o podnebí dozviete viac než si myslíte. Stránka je písaná po slovensky.

Okrem klasickej predpovede počasia existujú aj iné predpovede. Ujala sa predovšetkým biopredpoveď. Ide o predpoveď ako počasie vplýva na ľudí. Biopočasie stanovuje biozáťaž alebo rizikový stupeň, ktorý sa udáva číslom v stupnici od 1 po 5, kde 5 je najvyššia záťaž. Rizikový stupeň sa viaže k rôznym objektívnym a subjektívnym ťažkostiam. Spravidla sa dajú špecifikovať pre rôzne druhy ochorení ako napríklad ochorenia kardiovaskulárneho systému, reumatické ťažkosti, tráviace ťažkosti, dýchacie problémy, ale občas sa vyskytnú aj menej tradičné ako napríklad fantómové bolesti, či bolesti jaziev.
Niektorí ľudia sa domnievajú, že počasie nevplýva na výkonnosť a náladu človeka. No meteorosenzitívni alebo meteosenzitívni ľudia, ktorí citlivo reagujúci na počasie a jeho zmeny majú určite opačný názor.CHMU
Stránka Českého hydrometeorologického ústavu. Nájdete tu aktuálne počasie, predpoveď počasia, údaje o čistote ovzdušia, stav vody a rôzne zaujímavosti ako sú napríklad tornáda v ČR.

WetterOnline
Výborná stránka o počasí v nemčine. Aktuálne počasie, mapky, predpovede, informácie, informácie o zdraví, zábery zo satelitov a množstvo zaujímavostí.

Wetterzentrale
Ďalšia stránka o počasí. Taktiež v nemčine.

Meteorológovia majú svoj svetový meteorologický deň, ktorý slávia každoročne 23. marca.

Tipy na zaujímavé stránky:

http://www.tornadoproject.com/
Tornáda a všetko okolo nich v angličtine
 

Aby sme mohli dobra porozumieť predpovedi počasia, mali by sme poznať jednotlivé termíny. Pre ilustráciu uvádzame malý slovník meteorolóv:

Oblačnosť - pokrytie oblohy oblakmi.

 • Jasno - obloha je bez oblakov
 • Takmer jasno - oblaky pokrývajú 1/8 až 2/8 oblohy
 • Polojasno - oblaky pokrývajú 3/8 až 4/8 oblohy
 • Oblačno - oblaky pokrývajú 5/8 až 6/8 oblohy
 • Takmer zamračené - oblaky pokrývajú 7/8 oblohy
 • Zamračené - obloha je úplne pokrytá oblakmi

Vietor - prúdenie vzduchu z miesta vyššieho tlaku vzduchu na miesto nižšieho tlaku vzduchu. Rozoznávame až 12 stupňov podľa Beaufortovej stupnice sily vetra.

 • Bezvetrie - dym stúpa rovno hore
 • Vánok
 • Slabý vietor
 • Mierny vietor - prejavuje sa pohybom listov a tenkých konárikov na strome
 • Dosť čerstvý vietor
 • Čerstvý vietor - vytvára na hladine vody vlny
 • Silný vietor
 • Prudký vietor
 • Búrlivý vietor - vietor láme konáre a pri tomto vetre sa už nedá normálne kráčať.
 • Víchrica
 • Silná víchrica
 • Mohutná víchrica
 • Orkán - má mimoriadne ničivé účinky

Dúha - farebný jav vyvolaný lomom a odrazom slnečného svetla na vodných kvapkách dažďa. Dúha obsahuje farby: červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, tmavo modrá a fialová.

Dúha v Bratislave

Blesk - silný elektrický výboj počas búrky.

Hrom - sprievodný zvukový efekt pri blesku.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK

Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte last ponuky na váš e-mail!