Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Taliansko » Marche/Abruzzo - Palmová riviéra

Loretánsky jubilejný rok

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Loretánsky jubilejný rok  - 1 Loretánsky jubilejný rok  - 2
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
termínpočet dnídopravaletiskácena od
6.12. 2019 - 10.12. 20195 dníautobusová145,- €Rezervovať

Marche

Ancona

Hlavné mesto regiónu Ancona je veľmi pekným miestom, kde môžete spoznať taliansku kultúru. Ancona je taktiež veľmi významným prístavným mestom. Ancona je mesto s krásnou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a historickým centrom. 


(Zdroj: flickr//cc/Ancona)

Pesaro

Približne 93 kilometrov severne od Ancony sa nachádza veľmi obľúbené letovisko Pesaro. Letovisko je známe najmä vďaka svojím širokým piesočnatým plážam. V mestečku Pesaro sa môžete pozrieť aj na niekoľko pamiatok a najznámejšou je námestie Piazza del Popolo, kde sa nachádza fontána. Počas leta si na námestí môžete užiť jeden z mnoha koncertov, ktoré sa tu organizujú.

Fano

Z hlavného mesta Ancona je mesto Fano vzdialené cca 72 km. Fano je miesto, ktoré dýcha umením. Nájdete tu niekoľko galérií a výstav a veľmi často sa tu organizujú koncerty vážnej hudby. Milovníci umenia môžu teda navštíviť toto miesto alebo sa môžete len tak poprechádzať po uličkách starého mesta.


(Zdroj: flickr//cc/Fano)

Marotta

Ak sa vydáte od mestečka Fano smerom na juh, tak nájdete mesto Marotta. Mestečko je taktiež veľmi obľúbeným letným strediskom a má krásne kamienkové ale aj piesočnaté pláže. Má veľmi bohaté a kvalitné služby, s ktorými sú návštevníci spokojní.Marotta je od mesta Ancona vzdielané cca 59 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marotta)

San Benedetto del Tronto

Asi 86 kilometrov južne od hlavného mesta Ancona nájdete známe mesto San Benedetto del Tronto. Má bohatú históriu aj kultúru. Navštíviť tu môžete kostol San Benedetto Martire, historické centrum mesta, pobrežnú marínu ale aj krásne pláže s bohatými službami.


(Zdroj: flickr//cc/San Benedetto del Tronto)

Viac výletov v regióne Marche nájdete na TripAdvisor.

Abruzzo

Pescara

Mesto Pescara je miestom, kde sa zhromažďuje všetok turistický ruch. Toto krásne mesto leží na pobreží Jadranského mora a má neopísateľnú atmosféru. Pescara je prístavným mestom, ktoré má moderný nádych, no ukrýva aj zopár historických pamiatok. Za zmienku určite stojí Katedrála di San Cetteo, Bazilika della Madona dei Sette Dolori a taktiež kostol San Silvestro. Hlavné mesto Ancona je vzdialené cca 160 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pescara)

L´Aquilla

V regióne Abruzzo je hlavným mestom L´Aquilla. Toto mesto je vo vnútrozemí a od pobrežia je vzdialené približne 100 km. Ukrýva množstvo pamiatok a zákutí, ktoré sa oplatí vidieť. Rôzne baziliky, mestský hrad, kostoly a domčeky môžete vidieť v hlavnom meste regiónu. Od mesta Ancona je to vzdialené cca 190 km. 

Teramo

Ďalšie krásne typické talianske mestečko, ktoré sa rozprestiera v hornatej časti regiónu. Mestečko leží na úpätí pohoria Gran Sasso odkiaľ je krásny výhľad. V meste máte možnosť vidieť niekoľko pamiatok napríklad biskupský palác alebo teramskú katedrálu. Mesto Ancona leží od mesta Teramo cca 140 km. 

Národné parky a rezervácie

Národný park Abruzzo, Lazio a Molise
Národný park Gran Sasso e Monti della Laga
Krasové jaskyne Grotte di Stiffe

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK