ÚVOD » Turecko » Kapadokia

Egejské Turecko - sultánské rarity

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Výlety
Egejské Turecko - sultánské rarity - Egejské Turecko - sultánské rarity  - obrázok č. 1 - 1 Egejské Turecko - sultánské rarity - Egejské Turecko - sultánské rarity  - obrázok č. 2 - 2 Egejské Turecko - sultánské rarity - Egejské Turecko - sultánské rarity  - obrázok č. 3 - 3 Egejské Turecko - sultánské rarity - Egejské Turecko - sultánské rarity  - obrázok č. 4 - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Kapadokia je sopečná a skalnatá oblasť, ktorá je zapísaná v Zozname prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto oblasť vznikla pred vyše tromi miliónmi rokov, kedy bola táto zem pokrytá popolom a vrstvou lávy. Postupom času sa na tomto území vytvorili útvary, ktoré sú nazývané "rozprávkovými komínmi". Kapadokia je veľmi obľúbeným turistickým cieľom najmä vďaka výnimočným útvarom, ale aj vďaka historicky významnému hlavnému mestu Kayseri.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 35 km. Transfer z letiska trvá cca 20 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 246 km.

Dĺžka letu

Dĺžka letu z ktoréhokoľvek letiska na Slovensku trvá približne 3 hodiny.

Dĺžka letu je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Pre vnútrozemie Turecka je typické, že zimy sú veľmi chladné a zasnežené a naopak letá sú veľmi suché a teplé. V lete môže teplota vystúpiť až na 40°C.

Mapa

NÁRODNÝ PARK GOREME

Národný park je tvorený množstvom skál, kameňov a prírody naokolo. Je to unikátne miesto, ktoré sa oplatí vidieť. Na jednej kope uvidíte múzeá, kostoly, kláštory a taktiež rozprávkové komíny. 


(Zdroj: flickr//cc/Goreme)

BALÓNOM NAD GOREME

Národným parkom sa môžete pokochať aj z výšky, a to z balónov. V národnom parku je totiž možnosť preletieť nad týmito unikátnymi skalnými útvarmi.


(Zdroj: flickr//cc/Goreme)

CAVUSIN

Malé mestečko, v ktorom sa nachádza zaujímavá opustená jaskyňa. Do mestečka nemusíte ísť len na turistiku, ale aj na ochutnávku vín, ktorá sa tam pravidelne uskutočňuje. 


(Zdroj: flickr//cc/Cavusin)

ÚDOLIE KAPADOKIA

Celodenný výlet si môžete spraviť do údolia, ktoré je turisticky vyhľadávaným miestom. Poprechádzať sa môžete po turistických chodíkoch, ktoré sú označené a vidieť môžete zaujímavé prírodné úkazy.


(Zdroj: flickr//cc/Capadocia)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na turistickom sprievodcovi Google.

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Viac informácií. Súhlasím