ÚVOD » Turecko » Side » Kumköy

Hotel Kumköy Beach Resort & Spa
★★★★★

Veľmi dobré9.4
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Kumköy Beach Resort & Spa -   - 1 Hotel Kumköy Beach Resort & Spa -   - 2 Hotel Kumköy Beach Resort & Spa -   - 3 Hotel Kumköy Beach Resort & Spa -   - 4 +7
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásne široká s pozvoľným vstupom do mora, žltý piesok. Plážový servis je bezplatný.

Centrum

Mesto Side sa nachádza 2 km od hotela.

Bazén

V hoteli sú dva veľké vonkajšie bazény, 7 šmýkačiek pre dospelých aj pre deti, vnútorný bazén a tiež detský vonkajší bazén.

Od letiska

Medzinárodné letisko Antalya sa náchádza 60 km od hotela.

Poloha

Stredisko Kumkoy vzdialené približne 10 minút dopravu do centra mesta Side.

Internet

Bezplatné internetové pripojenie v celom hoteli.

O hoteli

Najvyhľadávanejší hotel pre rodiny s deťmi s dlhoročnými výbornými službami v pomere kvalita a cena. Pomerne krátky transfer z letiska a veľká spokojnosť klientov, hotel je vhodné si objednať už na first minute.

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie v dvojlôžkových izbách s možnosťou prísteľky, izby sú vybavené kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, SAT TV, klimatizáciou, telefónom. Denne je doplňaný minibar, set na kávu a čaj, trezor a balkón. Rodinné izby sú veľmi priestranné.

Stravovanie

Stravovanie je v tomto hoteli formou ultra all inclusive v hlavnej reštaurácii, okrem toho hotel ponúka 6 a la carte reštaurácií, 8 barov. Disko bar, cukráreň, kaviareň. Vybrané importované alkoholické nápoje sú v cene konceptu all inclusive.

Služby

Hotel ponúka naviac diskotéku, kino, nákupnú pasáž, fitness centrum, plážový volejbal, internetovú kaviareň, 2 tenisové kurty,
Spa centrum a animačné programy počas leta so slovenskými animátormi.

Nákupné možnosti

Nákupná pasáž je priamo v hoteli, na väčšie nákupy sa doporučuje mestečko Manavgat, prípadne Side.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Side, známe a turistami veľmi vyhľadávané letovisko, leží na juhozápade Turecka, na Tureckej riviére, asi 65 km od Antalye. Meno „side“ má pôvod v slove „granátové jablko“, ktoré sa tu hojne pestuje, rovnako ako pomaranče, citróny, grapefruity a bavlna. Mesto bolo významným prístavom a bohatlo predovšetkým s obchodu s otrokmi. Dnešné mesto bolo založené na konci 19. st. tureckými vysťahovalcami z Kréty a v 70-tych rokoch 20. st. sa mesto stalo známym dovolenkovým letoviskom. Side je mesto s množstvom historických pamiatok z dôb antiky, s upravenými piesčitými plážami, modernými hotelmi, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné služby, s množstvom reštaurácií, kaviarni, barov a obchodíkov so suvenírmi a s jednou z najznámejších diskoték po šírym nebom tzv. Oxyd, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 65 km (Antalya). Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 257 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Letovisko Side je veľmi často navštevované aj vďaka príjemnému počasiu. V januári sa teploty pohybujú okolo 15°C, vo februári vystúpia na 17°C a v marci až na 19°C. Od apríla sa začnú teploty výrazne zvyšovať a začne letné počasie. Apríl má priemernú teplotu 22°C, máj 26°C a v júni je už horúcich 30°C. V júli a auguste je najviac horúco a teplota vystúpi až na 33°C. V septembri teplota klesne na 30°C a v októbri až na 26°C. November je ešte stále teplý, pretože teplota sa pohybuje okolo 22°C a v decembri už klesne na príjemných 18°C.

Pláž

Nádherná, niekoľko km dlhá, piesočná pláž je veľmi čistá a na niektorých miestach široká až 150 m. Vstup do mora je pozvoľný a pláž, ktorá sa nachádza v zátoke a je chránená pre vetrom, je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi. Na pláži sú k dispozícii rôzne vodné športy, plážový volejbal, obchodíky, kaviarne a bary. Pláž je rozdelená na tri časti.

Západná pláž

Je tvorená hustou hotelovou sieťou, reštauráciami a barmi. Pláž je veľmi čistá, udržiavaná a sú na nej k dispozícii ležadlá a slnečníky.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východný okraj polostrova

Pláž sa nachádza priamo v starom meste a je len menšou plážou, no s veľkým počtom návštevníkov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východná pláž

Od starého mesta smerom na východ môžete nájsť tretiu pláž, ktorá je troška odľahlejšia a ukrytá. Nájdete tu menej turistov ale na druhej strane si tu dokonale oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

More

More je kryštálovo čisté a mierne, preto je vhodné pre rodiny s deťmi ale aj pre plavcov.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 24°C, Júl - 27°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Side je často navštevované rodinami s deťmi, pretože pre deti je tu mnoho atrakcií. Nájdete tu detské ihriská, kútiky, šmýkačky a v hotelových rezortoch aj animačné programy.

Šport

Na pláži si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov - windsurfing, potápanie, vodný skúter alebo z plážových športov - futbal, volejbal, tenis.

Zábava

V letovisku je kopec barov, reštaurácií a diskoték, kde sa môžete zabaviť tancom alebo si môžete v niektorých baroch vychutnať živú hudbu.

Mapa

Video

9.4
10
Hodnotenie od zákazníka: 21.3. 2018 o 15:24
Navštívené v termíne:
Nadpis: recenzia z Tripadvisor.sk
Plusy: Milujeme tento hotel. Priamo v centre Side, s kvalitnými službami, fantastickým jedlom, pri krásnej pláži. Boli sme skutočne veľmi spokojní. Personál bol veľmi ochotný. Program pre klientov každý večer, skutočne sa nedá čo vytknúť. Bývali sme vo vilke a z izby sme mali priamy súkromný vstup do bazéna. Chladničku dopĺňali každý deň - rôzne nealko nápoje a pivo.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 21.3. 2018 o 15:22
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: 5. návšteva bola pre nás dokonalou relaxáciou! Jedlo je vždy veľmi dobré. Služby od recepcie cez upratovanie izieb až po servisný personál boli skvelé. Napriek menším počtom hostí je zvyčajne vysoký štandard. V budúcom roku sa vrátime.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 21.3. 2018 o 15:21
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Ako každý rok sa v novembri stretávame v hoteli sunis kumköy. Na recepcii som dostal dobré a priateľské služby, ak rezervujem výhľad na oceán, taký aj dostanem Výhľad na more s výhľadom na bazén. Celý personál reštaurácie je super a každý rozumie nemecky, čo sa mi stane zriedka. Potraviny nepotrebujem, jedlo je SUPER. Oproti mnohým novým hotelom.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 21.3. 2018 o 15:15
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Skvelý hotel, príjemný personál, veľmi dobré jedlo a nápoje, príjemný bazén, prostredie veľmi dobré. Izba (dvojposteľová izba s výhľadom na more) bola dostatočná, izbová služba bola veľmi dobrá. Dokonalá relaxácia. Vybavenie hotela bolo "zastaralé", kúpelne by mohli zrekonštruovať. Ale bola to veľmi pekná dovolenka
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: 21.3. 2018 o 15:13
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Vynikajúci hotel s najlepšou reštauráciou v okolí. Reštaurácie a okolité bary sú výborne zásobené. Hotel je na krásnej dlhej pláži. Vynikajúce SPA. Všade okolo je vynikajúci personál. Hotel je vhodný aj pre deti.
zobraziť viac

Letovisko Side je známe množstvom zaujímavostí a pamätihodností. Jednou so zaujímavostí sú napr. vodopády Manavgat, ďalej neďaleká priehrada, ktorá je treťou najväčšou v Turecku.

JAZERO TITREYEN GOL

Nádherná veľká vodná plocha, ktorá je oblkopená prírodou. Môžete si sem prísť oddýchnuť, pretože okolo jazera sú vybudované "pláže" alebo sa môžete poprechádzať po krásnej zelenej prírode. Z mesta Side je jazero vzdialené cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat lake)

MANAVGAT WATERFALL

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou. Side je vzdialené cca 9,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat waterfall)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Koprulu)

MESTO SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

TEMPLE OF APOLLO

Milovníkov histórie a kultúry očaria starodávne ruiny známeho chrámu. Je to veľmi dobrý nápad na celodenný výlet aj s rodinou a deťmi. V blízkosti rúin sa nachádza parkovisko a niekoľko obchodíkov s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Temple of Apollo)

GREEK AMPHITHEATER

V meste Side taktiež nájdete starobylé zrúcaniny gréckeho amfiteátra a divadla, kde ľudia kedysi tvorili umenie v podobe herectva a kultúry.


(Zdroj: flickr//cc/Greek amphitheater)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale, z mesta Side je to cca 330 km. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka.


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

RUINY MYRA

Historická Myra sa spája s tradíciou nosenia sladkostí na Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš mal pochádzať práve z Myry. Môžete sa pokochať krásnym výhľadom na historické ruiny, ktoré predstavujú hrobky vytesané do skál.


(Zdroj: flickr//cc/Myra)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom. Mesto Pergé je od Side cca 60 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

KALEICI

Kaleici je centrum mesta, ktoré je historicky významné. Spoznáte tu tureckú kultúru, architektúru a kuchyňu. Poprechádzať sa môžete úzkymi uličkami, navštíviť jednu z miestnych reštaurácií, či pokochať sa pamiatkami. Mesto Side je vzdialené cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Kaleici)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK