ÚVOD » Turecko » Side » Evrenseki

Hotel Side Crown Charm Palace
★★★★★

Veľmi dobré8.4
Popis zajazdu
Termíny
Popis hotela
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Side Crown Charm Palace - 1+18 Hotel Side Crown Charm Palace - 2 Hotel Side Crown Charm Palace - 3 Hotel Side Crown Charm Palace - 4 +18

Termín

28.9 2019 - 5.10 2019

Stravovanie

All Inclusive

Dĺžka

8 dní / 7 nocí

Typ zájazdu

Pobytové zájazdy

Doprava

letecky - Bratislava

Základná cena za osobu od

389,- €
Rezervuj teraz
termínpočet dnídopravaletiskácena od
28.9. 2019 - 5.10. 20198 dníleteckáz Bratislavy309,- €Rezervovať
28.9. 2019 - 5.10. 20198 dníleteckáz Bratislavy389,- €Rezervovať
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Piesočná pláž vzdialená 300 m od hotela. Plážový servis je zadarmo, na pláž premáva pravidelne zvoz z hotela zadarmo.

Centrum

Centrum Side je 7 km od hotela dostupné miestnou dopravou.

Bazén

Tri vonkajšie bazény, jeden pre deti so šmýkačkami, vnútorný bazén.

Od letiska

Medzinárodné letisko v Antalyi je vzdialené 65 km, transfer trvá do 1,5 v sezóne.

Poloha

Turecká riviéra, okrajová časť známeho letoviska Evrenseki.

Internet

Wifi pripojenie je v lobby zadarmo.

O hoteli

Hotel pre menej náročných klientov, ktorí sú ochotní sa na pláž voziť dopravou, je postavený mimo rušného centra, zároveň miestnou dopravou dostupný do historického Side.

Ubytovanie

Účelovo zariadené izby s dvomi prísteľkami majú balkón alebo terasu, klimatizáciu, sušič vlasov, minibar a trezor zadarmo. V hoteli sú aj bezbariérové izby.

Stravovanie

Koncept all inclusive ponúka raňajky, obedy a večere vrátane miestnych nápojov vo vyhradených časoch formou bufetových stolov.

Služby

Diskotéka, kaderník, štyri bary, z toho jeden bar je na pláži. Herňa, wellness centrum, služba stráženia detí, vodné športy za poplatok.

Nákupné možnosti

Menšia nákupná zóna je priamo v hoteli, na tradičné trhové nákupy je doporučované vycestovať do Manavgatu alebo do Side.

O destinácii

Side, známe a turistami veľmi vyhľadávané letovisko, leží na juhozápade Turecka, na Tureckej riviére, asi 65 km od Antalye. Meno „side“ má pôvod v slove „granátové jablko“, ktoré sa tu hojne pestuje, rovnako ako pomaranče, citróny, grapefruity a bavlna. Mesto bolo významným prístavom a bohatlo predovšetkým s obchodu s otrokmi. Dnešné mesto bolo založené na konci 19. st. tureckými vysťahovalcami z Kréty a v 70-tych rokoch 20. st. sa mesto stalo známym dovolenkovým letoviskom. Side je mesto s množstvom historických pamiatok z dôb antiky, s upravenými piesčitými plážami, modernými hotelmi, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné služby, s množstvom reštaurácií, kaviarni, barov a obchodíkov so suvenírmi a s jednou z najznámejších diskoték po šírym nebom tzv. Oxyd, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 65 km (Antalya). Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 257 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Letovisko Side je veľmi často navštevované aj vďaka príjemnému počasiu. V januári sa teploty pohybujú okolo 15°C, vo februári vystúpia na 17°C a v marci až na 19°C. Od apríla sa začnú teploty výrazne zvyšovať a začne letné počasie. Apríl má priemernú teplotu 22°C, máj 26°C a v júni je už horúcich 30°C. V júli a auguste je najviac horúco a teplota vystúpi až na 33°C. V septembri teplota klesne na 30°C a v októbri až na 26°C. November je ešte stále teplý, pretože teplota sa pohybuje okolo 22°C a v decembri už klesne na príjemných 18°C.

Pláž

Nádherná, niekoľko km dlhá, piesočná pláž je veľmi čistá a na niektorých miestach široká až 150 m. Vstup do mora je pozvoľný a pláž, ktorá sa nachádza v zátoke a je chránená pre vetrom, je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi. Na pláži sú k dispozícii rôzne vodné športy, plážový volejbal, obchodíky, kaviarne a bary. Pláž je rozdelená na tri časti.

Západná pláž

Je tvorená hustou hotelovou sieťou, reštauráciami a barmi. Pláž je veľmi čistá, udržiavaná a sú na nej k dispozícii ležadlá a slnečníky.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východný okraj polostrova

Pláž sa nachádza priamo v starom meste a je len menšou plážou, no s veľkým počtom návštevníkov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východná pláž

Od starého mesta smerom na východ môžete nájsť tretiu pláž, ktorá je troška odľahlejšia a ukrytá. Nájdete tu menej turistov ale na druhej strane si tu dokonale oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

More

More je kryštálovo čisté a mierne, preto je vhodné pre rodiny s deťmi ale aj pre plavcov.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 24°C, Júl - 27°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Side je často navštevované rodinami s deťmi, pretože pre deti je tu mnoho atrakcií. Nájdete tu detské ihriská, kútiky, šmýkačky a v hotelových rezortoch aj animačné programy.

Šport

Na pláži si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov - windsurfing, potápanie, vodný skúter alebo z plážových športov - futbal, volejbal, tenis.

Zábava

V letovisku je kopec barov, reštaurácií a diskoték, kde sa môžete zabaviť tancom alebo si môžete v niektorých baroch vychutnať živú hudbu.

Mapa

Video

8.4
10
Hodnotenie od zákazníka: 10.1. 2019 o 18:18
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Úplne krásny hotel. Veľmi veľké izby. Každý deň sa upratuje a každý deň sa menia uteráky. Jedlo je chutné a je tu veľa, z čoho si môžete vybrať. Zamestnanci sú zdvorilí a priateľskí a my sme nemali žiadne problémy s porozumením. Hotel má dobré umiestnenie. Pláž je úžasná. Jedlo na pláži bolo úplne v poriadku. Strávili sme tu krásny týždeň.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 10.1. 2019 o 18:15
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Bohužiaľ, len veľmi obmedzený program mimosezóny. Najhoršie bolo, že bol ruch z budovy za hotelom, kde stavajú. Táto stavba by mala byť dokončená koncom mája 2019. Jedlo je v poriadku, bohužiaľ žiadny turecký večer za celý týždeň. Dáma na recepcii je veľmi hrubá. Ak máte problémy, obráťte sa na manažéra Guesta. Hotel uzavreli dňa 26.11. Posledný týždeň nebola žiadna služba na pláži.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 10.1. 2019 o 18:13
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Veľmi pekný, svetlý a čistý hotel, s usilovným a priateľským personálom a vynikajúcim jedlom a nápojmi nepretržite. Izby sú dostatočne veľké a atraktívne zariadené, s balkónom. K dispozícii sú 3 bazény, z toho 1 oddychový bazén. Plážová časť je pekná, plážové stoličky boli všade k dispozícii. K dispozícii je kyvadlový autobus neustále medzi plážou a hotelom. Pešo sa tam dostanete tiež za 5 minút. Tešíme sa na ďalšiu návštevu tohto krásneho hotela. Môžeme ju odporučiť.
zobraziť viac
7
Hodnotenie od zákazníka: 10.1. 2019 o 18:08
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Práve som sa vrátil z dovolenky a chcel by som vám povedať, že 3 * je taký skutočný odhad. Pravda je, že samotný objekt je pekný a dobre upravený, ale jedlo a služby personálu nie sú dobré. Po prvé, neexistujú tu animácie a aktivity pre deti. Reštaurácia a la carte je ako mýtus, počas celého pobytu sa nám nepodarilo použiť žiadnu z nich, pretože tam nebolo žiadne miesto alebo žiadny časový priestor.
zobraziť viac
7
Hodnotenie od zákazníka: 10.1. 2019 o 17:19
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Žiadna animácia pre deti. Detský klub, ktorý by mal byť otvorený 2 krát denne, je stále zatvorený. Jediným lákadlom je maľovanie s pastelkami. Zamestnanci nie sú veľmi spoľahliví (s malými výnimkami). Jedlo sa nelíši, každý deň to isté. Pre štvorčlennú rodinu sme dostali miestnosť len s dvoma lôžkami. Hotel vyzerá pôsobivo, ale nezaslúži si 5*.
zobraziť viac

Letovisko Side je známe množstvom zaujímavostí a pamätihodností. Jednou so zaujímavostí sú napr. vodopády Manavgat, ďalej neďaleká priehrada, ktorá je treťou najväčšou v Turecku.

JAZERO TITREYEN GOL

Nádherná veľká vodná plocha, ktorá je oblkopená prírodou. Môžete si sem prísť oddýchnuť, pretože okolo jazera sú vybudované "pláže" alebo sa môžete poprechádzať po krásnej zelenej prírode. Z mesta Side je jazero vzdialené cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat lake)

MANAVGAT WATERFALL

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou. Side je vzdialené cca 9,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat waterfall)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Koprulu)

MESTO SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

TEMPLE OF APOLLO

Milovníkov histórie a kultúry očaria starodávne ruiny známeho chrámu. Je to veľmi dobrý nápad na celodenný výlet aj s rodinou a deťmi. V blízkosti rúin sa nachádza parkovisko a niekoľko obchodíkov s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Temple of Apollo)

GREEK AMPHITHEATER

V meste Side taktiež nájdete starobylé zrúcaniny gréckeho amfiteátra a divadla, kde ľudia kedysi tvorili umenie v podobe herectva a kultúry.


(Zdroj: flickr//cc/Greek amphitheater)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale, z mesta Side je to cca 330 km. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka.


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

RUINY MYRA

Historická Myra sa spája s tradíciou nosenia sladkostí na Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš mal pochádzať práve z Myry. Môžete sa pokochať krásnym výhľadom na historické ruiny, ktoré predstavujú hrobky vytesané do skál.


(Zdroj: flickr//cc/Myra)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom. Mesto Pergé je od Side cca 60 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

KALEICI

Kaleici je centrum mesta, ktoré je historicky významné. Spoznáte tu tureckú kultúru, architektúru a kuchyňu. Poprechádzať sa môžete úzkymi uličkami, navštíviť jednu z miestnych reštaurácií, či pokochať sa pamiatkami. Mesto Side je vzdialené cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Kaleici)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Rezervačný formulár

Hotel Side Crown Charm Palace, Side, Turecko
28.9. 2019 - 5.10. 2019 (7 dní)
943883/39350153
Bratislava
all Inclusive
2-ložková izba Superior s 2 prístelkami
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasím so Všeobecnými obchodnými podmienkami a s podmienkami Spracovania osobných údajov.
NEZÁVÄZNE OBJEDNAJ TERAZ
Vyhradzujeme si chybu v cenách a termínoch.
Konečná cena bude potvrdená našim pracovníkom !
Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK