ÚVOD » Turecko » Bodrum » Bodrum

Hotel Vogue Bodrum
★★★★★

Veľmi dobré10.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Vogue Bodrum - 1 Hotel Vogue Bodrum - areál hotela - 2 Hotel Vogue Bodrum - bazén s pieskovou plážou - 3 Hotel Vogue Bodrum - baldachýny - 4 +18
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Kamienkovo piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá a slnečníky sú k dispozícií zadarmo.

Centrum

Centrum mesta Bodrum je vzdialené približne 8 kilometrov.

Bazén

V hotelovom rezorte sa nachádza bazénový komplex s najväčším aquaparkom v stredisku Bodrum, kde sa nachádza 17 tobogánov.

Od letiska

Letisko v Milas Bodrum je vzdialené približne 27 kilometrov.

Poloha

Hotelový rezort sa nachádza priamo pri širokej pláži v subtropickej záhrade.

Internet

K dispozícií je WiFi pripojenie zadarmo.

O hoteli

Unikátny hotel rozprestierajúci sa na ploche 200 tisíc metrovštvorcových. Vďaka vybaveniu bazénového komplexu a aquaparku je ideálny pre rodiny s deťmi. 

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie v komfortne zariadených izbách s možnosťou až dvoch prísteliek. Izby sú vybavené klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením, sušičom na vlasy, LCD TV, trezorom, telefónom, WiFi pripojením, vybavením na prípravu kávy a čaju. Niektoré izby majú balkón. 

Stravovanie

Koncept All Inclusive Ultra, kotrá zahŕňa raňajky, obedy a večere vo forme bufetových stolov, ľahké občerstvenie počas dňa, neobmedzenú konzumáciu alko a nealko nápojov. Presný popis konceptu dostanete pri príchode. 

Služby

V rámci hotelového rezortu sa pravidelné organizujú denne a večerne animácie. Pre najmenších návštevníkov hotela je k dispozícií detské mestečko, lunapark, detské ihrisko a detská reštaurácia. Pre aktívnejších je v hoteli fitnescentrum, stolný tenis, šípky, plážový volejbal, bowling, biliard, basketbal a tenis. Zrelaxovať je možné v SPA centre alebo v salóne krásy. V rámci hotelového rezortu je k dispozícií aj lekár. 

Nákupné možnosti

V rámci hotelového rezortu sa nachádzajú obchodíky so suvenírmi, možnosť väčších nákup je možný v meste Bodrum. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Bodrum, bývalé antické mesto Halikarnas, rodisko historika Herodota a miesto posledného odpočinku kráľa Mausola, ktorého Mauzóleum je jedným zo siedmich divov sveta, leží na členitom polostrove rovnakého mena, vybiehajúcom do Egejského mora neďaleko gréckeho ostrova Kos. Centrom mesta je veľký prístav jácht s rušnou promenádou s obchodmi, reštauráciami, barmi, nočnými barmi a diskotékami. Typická je aj panoráma mesta so starými veternými mlynmi a pevnosťou. Mesto je často označované za turecké "St.-Tropez". Pre príjemné klimatické podmienky je táto oblasť obľúbeným letoviskom predovšetkým zahraničných turistov z Veľkej Británie, Holandska, Nemecka a Ruska, ale je vyhľadávaná aj miestnym obyvateľstvom. Čisté piesočnaté pláže obklopujú stredisko zo všetkých strán. Mesto je východiskovým bodom pre výlety historickými loďami pozdĺž členitého pobrežia polostrova. Z Bodrume je možné uskutočniť výlet aj do neďalekého starovekého mesta Efes a do Pamukkale. Asi 30 km od Bodrumu sa nachádza letisko, ktoré sa nazýva Bodrum, ale tiež niekedy Bodrum - Milas. Bodrum je určite skvelé miesto pre strávenie nádhernej dovolenky a dá sa odporučiť predovšetkým cestovateľom, ktorí dávajú prednosť odpočinku.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je od strediska vzdialené približne 35 km (Bodrum). Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 020 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Bodrum: 2:00 hod.
Košice - Bodrum: 1:50 hod.
Poprad - Bodrum: 1:55 hod.
Sliač - Bodrum: 1:55 hod.
Viedeň - Bodrum: 2:00 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna. 

Dĺžka trasy

Cesta z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie počas celého roka v stredisku Bodrum je veľmi príjemné. Pre január a február je typická teplota 15°C. V marci je už o čosi teplejšie a to 18°C. Od apríla začínajú už oveľa príjemnejšie teploty - 21°C, v máji sa teploty vyšplhajú na 25°C. Od júna je už veľmi horúco a to 32°C, v júli a auguste je v priemere 34°C a v septembri tiež príjemných 30°C. V októbri začnú teploty klesať na 25°C, v novembri na 21°C a v decembri až na 17°C.

Pláž

Pláže sú piesočnaté, na niektorých miestach kamienkové s pozvoľným vstupom do mora.

BITEZ BEACH

Pláž sa nachádza priamo v prístavnom meste Bodrum. Má veľmi zaujímavé okolie, kde sa môžete dobre najesť a dobre si nakúpiť. Ako všetky pláže v Bodrume aj táto je veľmi čistá a k dispozícii sú slnečníky a ležadlá.


(Zdroj: flickr//cc/Bitez beach)

CAMEL BEACH

Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora patrí medzi najkrajšie pláže v tejto oblasti. Je obklopená krásnou prírodou, kde sa nachádzajú mieste reštaurácie a obchodíky.


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum beach)

HURMA SAHILI

Trošku vzdialenejšia pláž ponúka dokonalý oddych uprostred krásnej prírody. Taktiež si môžete si vychutnať pohľad na pestré farby mora, či ochutnať miestne špeciality v reštauráciach v okolí.


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum beach)

XUMA BEACH

Veľmi pekné, čisté a pokojné miesto pre oddych. More je veľmi pokojné a vhodné pre plavcov ale aj pre rodiny s deťmi. V okolí sú hotelové rezorty, reštaurácie, bary a malé mieste obchody.


(Zdroj: flickr//cc/Xuma beach)

KUMBAHCE SAHILI

Piesočnatá, na niektorých miestach kamienková pláž je tiež veľmi príjemným miestom pre oddych. Na pláži sú k dispozícii slnečníky a ležadlá a v okolí zopár reštaurácií a obchodov.


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum beach)

KARAINCIR PLAJI

Trošku menšia a vzdialenejšia pláž, kde nenájdete veľa turistov a preto tu je pokoj. Je vhodná na dovolenku pre rodiny s deťmi. 


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum)

Viac pláží v okolí Bodrumu nájdete na TripAdvisor.

More

Na celom území Turecka je more veľmi pekné, čisté a priezračné.

Teplota mora

V stredisku Bodrum sa dá v mori kúpať po celý rok, pretože jeho teploty sú veľmi príjemné.
Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 16°C, Apríl - 17°C, Máj - 19°C, Jún - 22°C, Júl - 23°C, August - 26°C, September - 25°C, Október - 23°C, November - 20°C, December - 18°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových rezortoch pripravené detské kútiky, detské ihriská, šmýkačky a rôzne iné atrakcie. Svoje deti môžete vziať aj na výlety do okolia, navštíviť ZOO, vodné parky a iné.

Šport

Na mori môžete vyskúšať viaceré atrakcie, ako surfovanie, bicyklovanie, vodné skútre a potápanie. Na pláži je možnosť plážových športov - volejbal, futbal alebo tenis. 

Zábava

Letovisko Bodrum ponúka kopec zábavy, či už na plážach a v plážových baroch alebo v blízkom okolí, kde sa môžete zabaviť na diskotékach, pri vystúpeniach živej hudby a tanca.

Mapa

Video

10
10
Hodnotenie od zákazníka: 20.12. 2018 o 11:01
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Hotel vhodný pre deti, môj syn bol v zábavnom parku každý deň. Jedlá sú lahodné a personál je veľmi milý. Izby sú čisté. Hotela a okolie je čisté. Aqua park a luna park sú veľmi dobré. Ďakujem za všetko.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 20.12. 2018 o 10:59
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Nachádza sa na veľa reštaurácii so špecialitami, personál je úžasný a veľmi užitočný. Vďaka recepcii nám poslali do našej izby tortu, pretože sme mali výročie svadby. Všetky miesta sú veľmi čisté, jedlo absolútne vynikajúce, alkoholické nápoje dobré, ale by mať vyššiu kvalitu, najmä pokiaľ ide o vína.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 20.12. 2018 o 10:57
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Skvelé miesto na pobyt pre relaxačnú dovolenku, určite sa vrátime v budúcnosti. Mohol by som spomenúť všetky skvelé veci, ale bolo by to naozaj veľmi veľa. Bolo by jednoduchšie povedať jediné 2 negatíva, ktoré mám a to supermarket je veľmi drahý a to v najzákladnejších veciach. Ale nebol to až tak veľký problém. Zaplatili sme za rodinnú záhradnú suitu, ale myslím, že sme boli umiestnení v bungalove. Spoznal som to po niekoľkých dňoch.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 20.12. 2018 o 10:53
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Boli sme tu s celou rodinou v auguste a veľmi sme si toto miesto vychutnali. Je to naozaj krásne a obrovské územie so zábavou pre deti. Je tu naozaj veľa možností na vykonávanie aktivít. Okrem toho je tu veľmi dobrý personál, ktorý si vytvára vynikajúci vzťah s hosťami. Odporúčame tu prísť.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 20.12. 2018 o 10:46
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Po príchode na hotel sme boli ubytovaní v prízemnej izbe, z ktorej bol len výhľad do zaprášených kríkov po celej dĺžke balkóna a hluk jazdiacich vozíkov (asi z kuchyne). Druhý deň išiel manžel požiadať o výmenu izby. Recepcia bez problémov a ochotne izbu vymenila. Izba bola nádherná, veľká, krásne vybavená, denne upratovanie a doplnenie baru. Pre deti i dospelých úžasný animačný tím. Kúsok od hotela aquapark a lunapark, keď sme odchádzali tak sa otváral dinopark. Služby hotela na vysokej úrovni. Jedlo vynikajúca, hotel má aj svoju cukráreň, k lehátkam pri bazéne vám privezú aj pitie ktoré si objednáte. Veľmi sa nám dovolenka páčila a budúci rok sa určite vrátime.
zobraziť viac

Bodrum patrí medzi najstaršie mestá v Turecku a spolu s okolím sú veľmi známym historickým miestom. V Bodrume a jeho okolí môžete vidieť mnoho pamiatok a atrakcií.

MAUSÓLOS

Ide o veľmi známu hrobku kráľa Mausóla, ktorá je čiastočne zrekonštruovaná. Je zdobená krásnymi sochami v životnej i nadživotnej veľkosti.


(Zdroj: flickr//cc/Mausolos)

BODRUM CASTLE

Bodrum Castle tiež nazývaný Hrad Sv. Petra je veľmi zaujímavou pamiatkou v tomto meste. Ide o dominantu mesta, ktorá bola postavená v 15. storočí. Vo vnútri je archeologické múzeum so zbierkami a rôznymi predmetmi. Na hrade sa cez sezónu konajú rôzne festivaly a oslavy.


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum Castle)

BODRUM AMPHITHEATER

Rímsky amfiteáter, ktorý pochádza z rímskeho obdobia je voľne dostupný turistom. Ide o amfiteáter, kde sa v minulosti konali rôzne gladiátorske bitky a divadelné predstavenia. Na amfiteáter sa zmestilo až 13 000 divákov.


(Zdroj: flickr//cc/Bodrum)

ZEKI MUREN ARTS MUSEUM

Navštíviť môžete aj umelecké múzeum a pokochať sa kultúrou umenia. Múzeum bolo postavené na počesť tureckého speváka, herca a skladateľa Zeka Murena. 

BODRUM BAZZAR

Typický turecký bazár, ktorý je plný vôní, chutí a hudby. Je ukážkou tureckého života a nakúpiť si tam môžete naozaj hocičo.


(Zdroj: flickr//cc/Market)

Viac výletov v okolí Bodrumu nájdete na turistickom sprievodcovi Google alebo na TripAdvisor.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK