ÚVOD » Bulharsko » Elenite

Elenite Holiday Village
★★★

Veľmi dobré10.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Elenite Holiday Village - Elenite Holiday Village - 1 Elenite Holiday Village - Elenite Holiday Village - 2 Elenite Holiday Village - Elenite Holiday Village - 3 Elenite Holiday Village - Elenite Holiday Village - 4 +17
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásna dlhá piesočná pláž je vzdialená od komplexu víl cca 300 metrov po prístupovej ceste. Ležadlá a slnečníky sú ponúkané zdarma na jednu izbu.

Bazén

Vily ponúkajú možnosť využitia vonkajších bazénov so sladkou vodou, taktiež aj detský bazén. Ležadlá a slnečníky sú pri bazénoch zadarmo.

Od letiska

55 kilometrov od letiska Burgas.

Poloha

Komplex týchto vkusných viliek sa nachádza v krásnej zelenej časti Elenite, medzi borovicovými stromami. Vilky sú situované v rade za sebou vo veľmi frekventovanej lokalite.

Internet

Internet je možné si dokúpiť za poplatok.

O hoteli

Vilky sú novo zrekonštruované, luxusné, priestranné a veľmi vyhľadávané v oblasti Elenite. Ponúka množstvo kvalitných služieb a all inclusive vo vonkajšom areáli, taktiež aj vo vnútri rezortu a tejto luxusnej štvrti. Zárukou najlepšieho oddychu je lokalita víl v pokojnej časti letoviska.

Ubytovanie

Vily ponúkajú dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky a štvorlôžkové izby s poschodovou posteľou.
Vybavenie izieb:
- SAT TV
- chladnička
- kúpeľňa ( sprcha / vaňa a WC)
- sušič na vlasy
- telefón
- balkón
- trezor ( za poplatok)

Stravovanie

Klienti si môžu vybrať z možnosti All Inclusive. Raňajky, obed a večere sú formou švédskych stolov, plus káva a alkoholické a nealkoholické nápoje.

Služby

- vstupná hala s recepciou
- snack bar
- a lá carte reštaurácia
- detské ihrisko
- parkovisko
- detský klub

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Elenite je malebné prímorské, pomerne nové letovisko, ktoré sa nachádza cca 10 km od Slnečného pobrežia, neďaleko letoviska Sv. Vlas. Rozprestiera sa na najjužnejšom výbežku Balkánskeho prstenca asi 27 km od Nessebaru a 55 km od Burgasu. Je to jedno z najmodernejších a najluxusnejších letovísk bulharského pobrežia. Elenite je jediné bulharské prímorské letovisko, ktoré je úplne južne orientované, čo zaistí všetkým návštevníkom veľa slnka po celý deň. Zľahka zvažujúce sa neďaleké hory udržujú čerstvý vzduch dokonca aj v tých najparnejších letných dňoch. V letovisku sa nachádza aj aquapark, ktorý poteší najmä deti. Nechýbajú ani reštaurácie, kaviarne, pizzerie, nočné kluby, diskotéka. Servis pre turistov je tu na vysokej úrovni.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Burgase je vzdialené 45 km. Transfer z letiska trvá približne 50 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 317 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Elenite má veľmi premenlivé počasie. V januári a februári sa teplota pohybuje okolo 5°C - 7°C a v marci sa výrazne oteplí až na 13°C. V apríli je zas o čosi teplejšie a teplota je približne 17°C. V máji sa už začne letné počasie, pretože teplota sa vyšplhá na 22°C a v júni až na 27°C. Júl a august sú typické letné a horúce mesiace, kedy je približne 29°C. Postupne sa v septembri začne ochladzovať na 25°C a v októbri až na 20°C. V novembri je typická teplota 13°C a v decembri len 8°C.

Pláž

Krásne 800 m dlhé piesočné pláže Elenite sa tiahnu okolo zátoky. Nádherná scenéria obklopujúca mestečko spolu s jeho pokojnou a usmievavou atmosférou vytvára ideálne podmienky pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.


(Zdroj: flickr//cc/Elenite beach)

More

Čisté a vlnami typickými pre Bulharsko.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 11°C.

Deti

Pre deti sú v hotelových komlexoch detské kútiky, vonkajšie detské ihriská a tiež aquapark je možné navštíviť v tomto letovisku.

Šport

Na pláži je veľa možností športového vyžitia - sú tu tenisové kurty, ihrisko pre futbal a volejbal, mini golf, kryté bazény, sauny, škôlka, veľmi dobre vybavené požičovne a prevádzky vodných športov a rôzne plážové atrakcie.

Zábava

V Elenite je niekoľko vyhľadávaných štýlových reštaurácií aj s medzinárodnou kuchyňou, tiež niekoľko barov a diskotéka.

Mapa

Video

10
Ubytovanie
10
Stravovanie
5
Personál
10
Čistota
7.5
Okolie
10
Poloha
10
Pomer cena/kvalita
10
10
Hodnotenie od zákazníka: Ladislav P. 7.7. 2016 o 19:55
Navštívené v termíne: 21.06. 2016 - 01.07. 2016
Nadpis: Bulharsko Elenite
Plusy: Mali sme perfektnú izbu, pekná pláž, slušný personál,
Mínusy: Stravovanie -Na toto obdobie málo ovocia.resp.slabé doplňovanie, dosť jednotvárna strava. Pre taký rezort b mala mať CK lekára v rezorte pre nutné prípady, nie15 km od rezortu . Ak nemáte hotovosť nikto Vás neošetrí.
Delegát: Bol stále k dispozícii, nemáme výhrady.
Pláž, more: Pláž - lehátka obsadené na izbu aj 4-5 miesto dvoch. More čisté vynikajúce najmä pre rodiny s deťmi.
zobraziť viac
Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po anglicky na holidaywatchdog.comRecenzie po anglicky na holidaycheck.comRecenzie po česky na recenze.czRecenzie na booking.com

Zo strediska Elenite si môžete vyraziť na výlet buď peši do blízkych stredísk (Slnečné pobrežie je vzdialené len cca 10 km a Sveti Vlas len cca 7,5 km) alebo môžete využiť miestne autobusy, ktoré Vás zavezú do okolitých miest.

EMINE

Severne od Elenite sa nachádza výbežok polostrova Emine, ktorý je turistami veľmi vyhľadávaný a je vzdialený cca 40 km. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli krásnej prírode a krásnemu výhľadu.


(Zdroj: flickr//cc/Cap Bulgaria)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je vzdialené cca 17 km. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou.


(Zdroj: flickr//cc/Nessebar)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou a je od mesta Elenite vzdialené cca 48 km. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Vzdialené od mesta Elenite je cca 40 km.


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

OSTROV SV. ANASTÁZIE

Približne 6 kilometrov je od Burgasu vzdialený krásny ostrov, na ktorý sa dostanete loďou. Ostrov má bohatú históriu, s ktorou Vás oboznámi sprievodca. Na ostrove sa môžete opaľovať, urobiť si piknik alebo sa môžete zdržať dlhšie a prespať v malom hoteli, ktorý sa tam nachádza. 


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK