ÚVOD » Bulharsko » Svätý Konstantin a Elena - Družba

Hotel Gloria
★★★

Dobré7.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Gloria - 1 Hotel Gloria - 2 Hotel Gloria - 3 Hotel Gloria - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Súkromná piesočná pláž len 10 minút od hotela. Na pláži je k dispozícii bezplatne 1 slnečník a 2 ležadlá pre 1 izbu. Široká ponuka športových aktivít a množstvo barov a stánkov s občerstvením.

Centrum

V centrálnej časti letoviska Sv. Konstantin a Elena.

Bazén

Veľký vonkajší bazén s časťou pre deti. Ležadlá a slnečníky pri bazéne bezplatne.

Od letiska

Hotel vzdialený cca 16 km od letiska Varna.

Poloha

Príjemný hotel očarí nádhernou záhradou, ktorá ponúka skvelé miesto na relax.

Internet

- WiFi vo verejných priestoroch bezplatne, na izbách za poplatok

O hoteli

Hotel Gloria sa nachádza v centrálnej časti a od súkromnej pláže je vzdialený cca 10 minút pešej chôdze. Hotel má rodinnú, priateľskú atmosféru a ponúka svojim klientom ubytovanie v tichšom prostredí.

Ubytovanie

Pohodlne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky sú individuálne klimatizované. Samozrejmosťou je balkón.
Vybavenie:
- kúpeľňa s WC, sprchou alebo vaňou, fén,
- minibar,
- SAT/TV,
- telefón,
- možnosť zapožičania detskej postieľky.

Stravovanie

All Inclusive, stravovanie formou bufetových stolov. V rámci tejto služby hotel taktiež ponúka pestrú ponuku alkoholických aj nealkoholických nápojov, ovocie a občerstvenie medzi hlavnými jedlami. Detailnejší popis priamo v hoteli.

Služby

- príjemná reštaurácia s dobrou kuchyňou,
- looby bar,
- bar pri bazéne,
- detské ihrisko, detský klub a animačné programy,
- fitnes, stolný tenis, biliard, šípky, boca, požičovňa bicyklov,
- masáže, sauna, jacuzzi, solárium,
- recepcia, trezor (za poplatok), zmenáreň,
- čistiareň, žehlenie,
- súkromné parkovisko za poplatok

Nákupné možnosti

Centrum letoviska s obchodmi, reštauráciami a barmi je vzdialené asi 5 minút chôdze. Taktiež zástavka autobusu. Mesto Varna, ktoré ponúka množstvo atrakcií, je vzdialené asi 150 minút jazdy.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Svätý Konstantin a Elena je najstaršie bulharské letovisko pri Čiernom mori. Výstavba letoviska začala už v roku 1908. Pôvodne bolo letovisko založené ako balneologické centrum. Slúžilo pre pacientov chorých na tuberkulózu a kožné choroby napríklad lupienka. Prírodný minerálny prameň priteká priamo do bazéna pod širim nebom  s teplotou 46 stupňov. Vo vzduchu sú zvýšené hodnoty brómu, jódu a kyslíku a more obohatené viacej o prvky magnézium, jód a kalcium. Sv. Konstantin a Elena je pomenované podľa blízkeho kláštora Sv. Konstantin a Elena, ktorý bol postavený začiatkom 18. storočia. Sv. Konstantin a Elena má členité pobrežie s malými zálivmi a útesmi vhodnými pre kúpanie i pre potápanie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 9 km (Varna). Transfer z letiska trvá približne 10 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 253 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári je v tomto stredisku približne 7°C, vo februári sú teploty o trocha vyššie a to 9°C. V marci sa oteplí na približne 12°C a v apríli na príjemných 16°C. Máj je veľmi teplým mesiacom a teploty dosiahnú 21°C, v júni až 26°C. Typické teplé leto je v júli a auguste, kedy sa teploty vyšplhajú na 29°C a v septebri zasa klesnú na 24°C. S októbrom príde ochladenie na 19°C, v novembri na 13°C a v decembri na 8°C.

Pláž

Pláž je piesočná a veľmi čistá. Na pláži nájdete lehátka, slnečníky ale aj niekoľko barov a reštaurácií.

More

More je miestami so zarastenými výbežkami, ale zato je obohatené o magnézium, kalcium a jód.

Teplota mora

Január - 7,5°C, Február - 7,5°C, Marec - 7,5°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Deti

Možnosť využívania detských ihrísk, futbalové a basketbalové ihrisko, vodné športy.

Šport

Klasické vodné športy, požičovňa bicyklov.

Zábava

Množstvo barov a reštaurácii dopĺňa pokojná kúpeľná atmosféra v sezóne vystúpeniami folklórnych súborov a tiež je tu letné kino.

Mapa

Video

7
7
Hodnotenie od zákazníka: Alžbeta M. 17.8. 2016 o 07:22
Navštívené v termíne: 12.07. 2016 - 22.07. 2016
Plusy: Ubytovanie hodnotím, ako primerané - izba bola čistá, podobne príslušenstvo. Personál bol tiež milý. Raňajky hodnotím tak na 3 - prakticky jedno a to isté denne, ale to nám nevadilo. Horšie to bolo na pláži - vzhľadom na kapacitu hotela bolo na pláži málo lehátok a slnečníkov, podobne bazén pri hoteli bol malý, tiež s nedostatkom lehátok , ale my so sestrou sme mali aj inú alternatívu, takže nám to až tak nevadilo. My máme radi Bulharsko a hlavne St. Konstantin, pretože oproti ostatným destináciám je tam kľud, pohoda, žiadne nočné"výlevy". Celkovo môžem povedať, že sme boli spokojné, za čo Vám ďakujeme, hlavne pre Vašu promptnosť a snahu.
zobraziť viac
Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po anglicky na holidaycheck.comRecenzie po česky na zoover.cz

VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 12 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

ALADŽA

Veľmi obľúbenou a často navštevovanou pamiatkou je kláštor Aladža, ktorý patrí medzi najzachovalejšie kamenné kláštory v Bulharsku. Vzdialený je cca 8 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aladzha)

DEDINKA KRANEVO

Malá dedinka sa nachádza neďaleko pláže, kde môžete zájsť aj peši cez lesík, ktorým vedie chodník. V dedinke sa nachádza množstvo reštaurácií a malých kaviarní, ktoré môžete navštíviť a vzdialená je cca 16 km. 
 

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK