ÚVOD » Bulharsko » Kiten

Hotel Lotos
★★★

Dobré6.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Lotos - 1 Hotel Lotos - 2 Hotel Lotos - 3 Hotel Lotos - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Severná pláž na so zlatým jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora sa nachádza približne 250 m od ubytovania. Južná pláž je vzdialená cca 600 m. Možnosť prenajatia slnečníkov aj ležadiel.

Centrum

Centrum prímorskej destinácie Kiten je vzdialené cca 400 m.

Bazén

Dominantou hotela je aj vonkajší bazén so sladkou vodou s oddelenou časťou pre deti.

Od letiska

Trasa z letiska Burgas k hotelu je dlhá 64 km.

Poloha

Hotel je situovaný v severnej časti letoviska Kiten, vo vzdialenosti 50 m od brehu mora.

Internet

- WiFi pripojenie (na recepcii zdarma)

O hoteli

Hotel s veľmi kvalitnými službami a srdečným personálom pod vedením samotných majiteľov. Bezprostredne v jeho okolí nájdete množstvo obchodíkov, barov, reštaurácií a zábavných podnikov, všetko za veľmi prijateľné ceny.

Ubytovanie

Elegantné a moderné 2-lôžkové izby sú k dispozícii s možnosťou 1 prístelky alebo bez prístelky. Väčšina izieb disponuje klimatizáciou.
Vybavenie izieb:
- kúpeľňa, sprcha, WC
- káblová TV
- chladnička
- klimatizácia
- balkón

Stravovanie

Raňajky podávané formou bufetových stolov.

Služby

- vstupná hala s recepciou
- trezor za poplatok
- letná terasa s posedením

Nákupné možnosti

V okolí nájdete množstvo podnikov slúžiacich k zábave, stravovaniu i nakupovaniu.

Video

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Kiten je malé polostrovné moderné mestečko, ktoré leží 5 km od Primorska a 60 km od Burgasu a ktoré sa môže pochváliť výnimočne zdravou klímou a tým, že sa tu liečia kožné choroby, astmatické a dýchacie problémy. Súčasné mestečko je vystavané na základoch starovekej pevnosti Urdoviza, ktorá ležala na samej špici polostrova. Z juhu aj zo severu je mestečko lemované pôsobivými zátokami obklopenými nedotknutou prírodou. Obľúbená je prekrásna zátoka Atliman. Kitenský záliv je právom považovaný za jedno z najkrajších miest Bulharska a ocenia ho hlavne milovníci pokoja. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj potápači, jachtári a rybári.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 53 km (Burgas). Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 406 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá v závislosti od počtu zastávok približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V tomto stredisku je začiatok roka chladný a typické teploty sú 6°C. Február má len približne 7°C a v marci teploty vystúpia na 13°C,v apríli až na 16°C. Od mája sa začína teplé obdobie, kedy sa teploty vyšplhajú na 21°C a v júni až na 26°C. Typické letné teploty sú v mesiacoch júl a august a pohybujú sa od 27°C - 29°C. September je o niečo chladnejší, je približne 25°C. V októbri sa začína jeseň, teploty dosiahnú 19°C a v novembri a decembri sa teploty pohybujú len okolo 9°C.

Pláž

Návštevníkov privítajú krásne piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora, prípadne pre romantikov pláže kamienkové pláže pod skalnatými útesmi.


(Zdroj: flickr//cc/Kiten Bulgaria)

More

Fantastický podmorský svet nájdu vyznávači potápanie práve v Kitene.

Teplota mora

Január - 9°C, Február - 8°C, Marec - 8°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 16°C, December - 12°C.

Deti

Pre deti množstvo vodných atrakcií , v meste menší zábavný park,  v hoteloch vyššej kategórie celodenné animácie v rámci programu.

Šport

Práve v Kitene je možný okrem klasického potápania aj yachting, dokonca tu pôsobí miestny yacht-club. Okrem toho vodné bicykle, vodné skútre, parasailing.

Zábava

V Kitene prúdi počas leta bohatý spoločenský život vrátane plážových diskoték, bary a reštaurácie sú otvorené do hlbokej noci.

Mapa

Video

6
Ubytovanie
5
Stravovanie
0
Personál
2.5
Čistota
7.5
Okolie
7.5
Poloha
7.5
Pomer cena/kvalita
5
6
Hodnotenie od zákazníka: Miloš Š. 1.8. 2018 o 16:11
Navštívené v termíne: 21.07. 2018 - 30.07. 2018
Nadpis: Milos
Plusy: okolie , prostredie,bazen cisty a v pohode recepcia
Mínusy: ranajky nic moc a stale to iste bez ovocia,neochotny zamestnamci pri ranajkach a taktiez v restavraci,tvarili sa ako keby tam boli len pre rodinu majitela.
Delegát: delegatka dobre.
Pláž, more: plaz docela dobra aj jedna aj druha.
zobraziť viac
Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po slovensky na recenzie-hotelov.sk

BEGLIK TAŠ

Beglik Taš je nazývaný aj "bulharským stonehenge", pretože ukrýva veľmi zaujímavé skalné útvary. Skaly môžete vidieť v tvare manželskej postele s vankúšom, taktiež lono Veľkej matky či prevrátené srdce. Medzi známe útvary patrí taktiež Markov kameň a Miškova niva. Vzdialený od mesta Kiten je cca 12 km.


(Zdroj: flickr//cc/Beglik Tash)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené je cca 90 km od mesta Kiten. 


(Zdroj: flickr//cc/Nessebar)

SOZOPOL

Len kúsok od strediska a to cca 26 km je vzdialené mestečko Sozopol. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

PRIMORSKO

Primorsko je susedné letovisko, ktoré je preslávené čistými plážami a vodou. V stredisku sa nachádza niekoľko zaujímavostí a pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Vzdialené je len cca 6 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Primorsko)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK