UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
  Nájdite si svoju dovolenku
  Vybrať kriteriá

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  Vlakom do Chorvátska: koľko to stojí a aká dlhá je cesta?

   - 1

  Vlakom do Chorvátska: koľko to stojí a aká dlhá je cesta? - Obsah

  Cestovanie vlakom sa radí medzi najbezpečnejší a najpohodlnejší spôsob dopravy. Cena spiatočného lístku z Bratislavy do Splitu začína na 132,40 € pre dospelú osobu, za lôžko sa pripláca 21 € (jeden smer). Do Záhrebu zaplatíte od 91,60 €/osoba. A čím viac vás pôjde, tým nižšia cena za osobu bude. Dostať sa viete aj na príjemných cca 55 €. Vo vlaku si môžete čítať, pracovať, spať, poprechádzať sa alebo hrať hry s deťmi, ktoré by v aute/lietadle nevydržali.

  Väčšina Slovákov chodí k Chorvátskemu moru autom. Možno však nemáte dobré vozidlo, čas alebo možnosti, či potrebujete tráviť čas zmysluplne - aj pre vás je tu ideálna možnosť. Vlaková linka do Chorvátska prostredníctvom cestovného lístka CityStar. Výhodou tohto lístka je doba splatnosti, ktorá je až 30 dní od označenia sprievodcom. Lístok si nekupujete na vopred známy konkrétny dátum, ale úseky v jednotlivých krajinách, ktorými prechádzate, môžete využiť kedykoľvek v danom časovom intervale.

  Dostupné vlakové spojenia

  Vlaky premávajú v letnej sezóne. Lístky ponúka priamo Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK). Vybrať si môžete z niekoľkých spojení:

  • Bratislava - Split (cez Maďarsko) - Z Bratislavy do Splitu sa chodí v utorok a piatok. Vlak má označenie EC 277/1204. Odchod je o 15.50 hod. a príchod na druhý deň o 8:56 hod. 
  • Bratislava - Rijeka (cez Rakúsko) - Vlak má označenie EC 151. Odchod je o 06:46 hod. a príchod v ten istý deň o 18:00 hod.
  • Bratislava - Záhreb (cez Rakúsko) - Vlak má označenie EC 151. Odchod je o 06:46 hod. a príchod v ten istý deň o 17:10 hod.

  vlakom do Chorvátska

  Poďte s nami do Chorvátska!

  Cena dopravy

  Ceny spiatočných lístkov do Chorvátska sú orientačné. Konečná suma sa môže meniť v závislosti od konkrétneho spojenia. Spiatočný cestovný doklad CityStar platí 1 mesiac a zakúpiť si ho môžete v pokladniciach ŽSSK vybavených KVC (komplexné vybavenie cestujúcich). Cestovať s ním možno okrem Chorvátska do ďalších desiatich európskych krajín (Bulharsko, Česká republika, Grécko, Macedónsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko a Ukrajina). Deti do 6 rokov cestujú zadarmo, deti do 15 rokov za polovičné cestovné, dve deti od 6 do 15 rokov sa počítajú ako jeden dospelý. Cestu nie je možné prerušiť.

  Príklady cien CityStar do Chorvátska na vyššie uvedené spojenia v 2. vozňovej triede:

    1 dospelý 2 dospelí* 3 dospelí* 4 dospelí* 5 dospelých*
  Bratislava -Rijeka
  (cez Rakúsko)
  112,40 € 84,30 € 74,93 € 70,25 € 67,44 €
  Bratislava - Záhreb
  (cez Rakúsko)
  91,60 € 68,70 € 61,06 € 57,25 € 54,96 €
  Bratislava – Split
  (cez Maďarsko)
  132,40 € 99,30 € 88,26 € 82,75 € 79,44 €

  * Cena na jednu osobu

  vlakom do Chorvátska

  Tip: Využite AUTOVLAK

  Cestovanie autovlakom je ideálne pre každého, kto na dovolenke potrebuje auto, ale nemá záujem šoférovať celé hodiny do cieľovej destinácie. Ide vlastne o cestovanie vlakom, avšak vlakom s vami pocestuje aj vaše vozidlo. Vy budete sedieť v kupé, spať, čítať alebo sledovať filmy a vaše auto bude zabezpečené v špeciálnych vozňoch. Na začiatku by ste mali vedieť:

  • Vozidlá sa nakladajú 1 až 2 hodiny pred odchodom.
  • Po zaparkovaní musíte zatvoriť okná, odmontovať anténu, zatiahnuť ručnú brzdu a auto zamknúť.
  • Maximálna výška prepravovaných vozidiel je 158 cm (a to vrátane napríklad cestovného boxu na streche auta).
  • Svetlá výška podvozku musí byť aspoň 10 cm.
  • Miesto je potrebné rezervovať cca 5 mesiacov pred cestou.

  Aké sú hlavné výhody a nevýhody takéhoto cestovania? Medzi plusy jednoznačne patrí vyhnutie sa zápcham a nehodám, ušetrenie na mýte a diaľničných poplatkoch, či dovezenie vás i auta priamo do cieľovej destinácie bez zdĺhavého šoférovania. Nevýhodami je dĺžka cesty (vlak je pomalší ako auto), cena (pre štyroch ľudí sa môže vyšplhať aj na 400 €) a nemožnosť zastať alebo spestriť si cestu na mieste, ktoré vás po ceste zaujme. Mať svoje vlastné auto k dispozícii je určite výhoda - môžete chodiť na nákupy alebo výlety bez nutnosti ďalších výdavkov či požičiavania auta.

  Vo svete je cestovanie autovlakmi úplne bežné a obľúbené, no u nás je ešte iba v plienkach (najbližší autovlak vyráža z Rakúska). A priznajme si, i to samotné cestovanie vlakom k moru. Je to však určite zážitok a nová skúsenosť. A to bez ohľadu na to, či vlakom vyrazíte sami, alebo aj s autom.

  autovlakom do Chorvátska

  Poďte s nami do Chorvátska!

  Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

  Podobné články

  Čo si zbaliť do mobilu? Užitočné aplikácie, bez ktorých sa na dovolenke nezaobídete! Margaréta Koklesová25.8.2019Dovolenka pri mori, Užitočné dovolenkové tipyDnes už na dovolenku asi nepôjdete s papierovou mapou a slovníkom. Mnohí si už so sebou nenosia ani foťák. Všetko máme pohodlne v smartfónoch. Avšak väčšina ľudí ani netuší, s čím všetkým nám šikovné telefóny na dovolenke môžu pomôcť. Dnes existuje naozaj kvantum (bezplatných) cestovateľských aplikácií,... Letná dovolenka na Sardínii - všetko, čo potrebujete vedieť! Margaréta Koklesová16.8.2019Sardínia, Dovolenka pri moriNa Sardínii sme toto leto strávili báječné dva týždne. Možno to nie je tá úplne najtypickejšia letná destinácia Slovákov, ale tento taliansky ostrov je naozaj úžasný. Dokonalé jedlo, dychberúce pláže a mestečká, a tá voda! Tá bola fakt neuveriteľná. Neuveriteľne čistá a neuveriteľne tyrkysová. Rada sa tam pri...
  Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií. OK